Hakkında Bilgi

Cam Seramik Teknikeri Hakkında Bilgi

Cam Seramik Teknikeri Hakkında Bilgi
Cam Seramik Teknikeri Görevleri
Cam ve seramik üretiminde kullanılan hammaddelerin tespitini ve teminini sağlar, Hammaddeden numune alır, laboratuara gönderir, gelen sonuçların uygunluğunu kontrol eder, Üretimde kullanılan makinelerde oluşabilecek arızaların giderilmesini sağlar veya giderilmesi için sorumlulara bilgi verir, Cam eritme fırınlarında harmanın istenilen şekilde ergitilmesi konusunda çalışır, makinelere kaliteli cam gitmesini sağlar, Seramik hamurunun hazırlanması ve fırınlarda istenilen şekilde pişirilmesi konusunda çalışır. Kaliteli ürün üretimi için önlem alır, Üretim bandının kontrolünü sağlar, Kalite kontrol bölümlerinde uygun olmayan ürünlerin sevkiata karışmaması için önlem alır, sorumluluğunda çalışan personelin eşgüdümü ve yetiştirilmesini sağlar.

Cam Seramik Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Bilgisayar, Nem Ölçüm Cihazı, Pense, Makas, Kaynak Makinesi ve Tabancası, Testere, Gönye, Kumpas, Elektronik terazi , Cam ve Cam Mamulleri, Seramik ve Seramik Mamulleri.

Cam Seramik Teknikeri Özellikleri
Cam-Seramik Teknikeri olmak isteyenlerin; Gözleri, elleri sağlam ve güçlü, Tasarım ve çizim yeteneği yüksek, Projeyi okuyup, yönergeyi takip edebilen, yaratıcı ve araştırmacı, Beşeri ilişkileri iyi, ekip çalışmasına yatkın, ayakta durabilecek özrü olmayan kimseler olmaları gerekir.

Cam Seramik Teknikeri Okulu
Meslek eğitimi, meslek yüksekokullarının “Cam- Seramik” bölümünde verilmekte iken, bu bölüm adının “Seramik, Cam ve Çinicilik” olarak değişmesi nedeniyle, “Cam -Seramik” adıyla artık öğrenci alınmamaktadır. Bu nedenle D- Meslek Eğitimi bölümünde bulunan bilgiler “Cam-Seramik” bölümü eğitiminin verildiği zamandaki araştırılan bilgileri kapsamaktadır.

Cam Seramik Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Cam- Seramik programında ön lisans düzeyinde 4 yarıyıllık dönemlerden oluşan 2 yıl süreli eğitim verilmektedir.

Cam Seramik Teknikeri Diploma
Eğitimi başarı ile tamamlayanlara “ Cam-Seramik” ön lisans diploması ve “ Cam Seramik teknikeri” unvanı verilir.

Cam Seramik Teknikeri Çalışma Alanları
Cam-seramik teknikerleri cam sanayi üretim işyerleri, seramik fabrikaları, cam işleme atölyeleri, ateş tuğlası üretim tesisleri, tuğla ve kiremit fabrikaları, cam ve seramik hammaddeleri ile ilgili laboratuarlar, ev seramik atölyeleri, seramikten büro, masa üstü ve duvar panoları üretimi yapılan işyerlerinde çalışabilirler.

Cam Seramik Teknikeri Meslekte İlerleme
Cam-Seramik Ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları taktirde “Seramik, Seramik Mühendisliği, Seramik Sanatları, Seramik ve Cam” lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler. Çalıştıkları işyerlerinde atölye şefi, bölüm şefi, vardiya sorumlusu gibi idari kadrolara yükselebilirler.

Cam Seramik Teknikeri, Cam Seramik Teknikeri hakkında, Cam Seramik Teknikeri ile ilgili bilgi, Cam Seramik Teknikeri mesleği, Cam Seramik Teknikeri nasıl olunur, Cam Seramik Teknikeri olmak için, Cam Seramik Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Cam Seramik Teknikeri özellikleri, Cam Seramik Teknikeri ne yapar, meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi katalog
Eitim ve gretim Eitim ve gretim