Hakkında Bilgi

Çocuk Animatörü Hakkında Bilgi

Çocuk Animatörü Hakkında Bilgi
Çocuk Animatörü Görevleri
Aktivite programı hazırlamak, program uygulamak, program öncesi hazırlık yapmak, çocukların emniyetini sağlamak, olumlu iletişim kurmak, hijyen-temizlik kurallarını uygulamak, öz bakım ihtiyaçlarını gidermek, aktivite sonrası işlemleri yapmak, mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürütmek, kayıt/arşiv/rapor tutmak.

Çocuk Animatörü Kullanılan Malzemeler
Aktivite programı, program çizelgesi, besin değer tablosu, anket formları, aktivite isim listesi, çocuk bilgi kayıtları, çeşitli form ve evrak, kişisel eşya teslim formu, mini kulüp giriş bilgi formu, malzeme stok listesi, malzeme takip formları, sağlık bilgi formları, sahne perdesi ve sahne platformu, oturma grupları, ses ve ışık sistemleri, mikrofon, müzik sistemleri, Bilgisayar, Konektör, Projeksiyon cihaz ve perdesi, Televizyon, Dijital fotoğraf makinesi, Dijital uydu, DVD oynatıcısı.

Çocuk Animatörü Özellikleri
Çocuk Animatörü olmak isteyenlerin; Sorumluluk sahibi, sır saklayabilen, düzgün ve akıcı bir dille Türkçe ve birden fazla yabancı dil konuşabilen, ses tonunu ve mimiklerini kullanarak dikkat çekebilen, nazik, güler yüzlü, problemler karşısında çabuk ve doğru karar verebilen, kolay ve doğru iletişim kurabilen, enerjik, yenilikçi, yaratıcı ve girişken, kararlı, açık fikirli ve tartışma yeteneğine sahip, saygılı, hoşgörülü, grup hâkimiyeti olan, grupları harekete geçirme yeteneğine sahip, psikolojik ve fiziksel sağlığı yerinde olan, ayrıntılara dikkat edebilen, sakin, sabırlı ve dikkatli, hareketli, tutkulu kişilik yapısına sahip kişiler olmaları gerekir.

Çocuk Animatörü Okulu
Mesleğin eğitimi, meslek liseleri, teknik liseler, Anadolu meslek liseleri ve Anadolu teknik liselerinin Eğlence Hizmetleri alanı “Çocuk Animatörlüğü” dalında verilmektedir.

Çocuk Animatörü Okulu Kaç Yıllıktır
Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır.

Çocuk Animatörü Meslekte İlerleme
Meslek lisesi, Anadolu meslek lisesi, teknik lise, Anadolu teknik liselerinin Eğlence Hizmetleri alanının Çocuk Animatörlüğü dalından mezun olanlar, istedikleri takdirde Ağırlama Hizmetleri, Kültürel Miras ve Turizm, Otobüs Kaptanlığı, Turist Rehberliği, Turizm Animasyonu, Turizm ve Konaklama İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri ön lisans programına sınavsız geçiş için başvurabilirler. Ortaöğretim Başarı Puanları (OBP), mezuniyet yılları ve okul türleri dikkate alınarak kontenjan dâhilinde yerleştirilebilirler. Mesleki eğitim merkezlerinde, Eğlence Hizmetleri alanında eğitim verilmektedir. Modüler programlarla meslek liseleri arasında paralellik sağlandığından yatay ve dikey geçişler olabilecektir. Ön lisans eğitimini tamamlayanlar ÖSYM tarafından yapılan dikey geçiş sınavına (DGS) girip başarılı oldukları takdirde kontenjan dâhilinde eğitimlerini lisans düzeyine çıkarabilirler. Meslekte kendilerini geliştirmeleri durumunda konaklama veya organizasyon işletmelerinde yöneticiliğe kadar yükselebilirler. Ayrıca lisans eğitimini tamamlayanlar sayılan alanlarda yüksek lisans olanaklarından da faydalana bilmektedirler. Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) girmeleri durumunda, Turizm Animasyonu (Turizm İşl. ve Otelcilik YO) bölümünü tercih etmeleri durumunda ek puandan faydalanabilirler. Kariyer imkânları olarak, özellikle resort konaklama işletmelerinde eğlence departmanı müdürü ve eğlence koordinatörü olarak çalışabilirler.

Çocuk Animatörü, Çocuk Animatörü hakkında, Çocuk Animatörü ile ilgili bilgi, Çocuk Animatörü mesleği, Çocuk Animatörü nasıl olunur, Çocuk Animatörü olmak için, Çocuk Animatörü olmak için hangi okulu okumalı, Çocuk Animatörü özellikleri, Çocuk Animatörü ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
Farmasi Mays Katalou 2018
Eitim ve gretim Eitim ve gretim