Hakkında Bilgi

Deniz Ulaştırma Mühendisi Hakkında Bilgi

Deniz Ulaştırma Mühendisi Hakkında Bilgi
Deniz Ulaştırma Mühendisi Görevleri
Deniz ulaştırma işletme mühendisi uzak yol vardiya zabiti veya uzak yol vardiya mühendisi olarak da deniz ticaret filosunda çalışır ve şu görevleri yapar; Gemilerin güvenli bir biçimde çalıştırılmasını ve işletilmesini sağlar, Yüklerin ilgili limana teslim edilmesini sağlar, Limanda deniz ticareti ile ilgili (brokerlik, forvarderlik, acentelik, sigorta, gümrükler vb.) işleri yürütür, Teknik kadrolar ile yönetim kadroları arasında iletişimi sağlar.

Deniz Ulaştırma Mühendisi Kullanılan Malzemeler
Harita, Meteoroloji aletleri, Gemi makineleri, Radar, cayro pusula, manyetik pusula, GPS vb. gibi seyir aletleri, Bilgisayar ve diğer büro malzemeleri.

Deniz Ulaştırma Mühendisi Özellikleri
Deniz ulaştırma işletme mühendisi olmak isteyenlerin; Üst düzeyde genel akademik yeteneğe, düşüncelerini yazılı ve sözlü olarak ifade edebilme gücüne, Sayısal düşünebilme yeteneğine, Mekanik yeteneğe sahip, göz ve ellerini eşgüdüm halinde kullanabilen, bir işi planlayan ve uygulamaya koyabilen, Fen bilimlerine, özellikle matematiğe ve mekaniğe ilgili, bu alanlarda başarılı, şekiller arasındaki ilişkileri görebilen ve çizebilen, dikkatli ve sorumluluk sahibi, uzak görüşlü, risk alabilen ve ticaretten hoşlanan kimseler olmaları gerekir.

Deniz Ulaştırma Mühendisi Okulu
Mesleğin eğitimi; İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi"Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği" bölümünde verilmektedir.

Deniz Ulaştırma Mühendisi Okulu Kaç Yıllıktır
Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır.

Deniz Ulaştırma Mühendisi Diploma
Eğitimini başarı ile bitirenlere"Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Lisans Diploması" ve "Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi" unvanı verilir.

Deniz Ulaştırma Mühendisi Çalışma Alanları
Resmi ve özel deniz ticaret firmalarında, liman ve liman işletme kuruluşlarında, uluslararası sularda çalışan acenta ve şirketlerde, denizcilikle ilgili sigorta ve finans kuruluşlarında, kaptan veya gemi makine mühendisi olarak gemilerde çalışabilirler. Günümüz dünya ticaretinin % 85'inin denizyoluyla gerçekleştirilmesi, üç yanı denizlerle çevrili ve denizciliğin gelişmesine uygun şartlara sahip olan ülkemizin ekonomik kalkınmasında denizcilik sektörünün önemini ortaya çıkarmaktadır.Deniz sektörü, deniz yoluyla yapılan bir taşıma faaliyetinin ötesinde, limancılık, işletmecilik, gemi yapımı, uluslararası anlaşmalar ve pazarlamalar, deniz sigortacılığı ve hukuku, makinecilik vb. bir çok faaliyetleri içermektedir. Uluslararası düzeyde çok yönlü rekabet ve çalışma şartları altında bulunan denizcilik sektöründe gerek kara ve gerekse denizde çalışabilecek üst düzey elemanlara ihtiyaç vardır. Özellikle son yıllarda denizciliğe yapılan teşviklerle, uluslararası katkılarla, uluslararası düzeyde gelişmelere açılan denizcilik sektörümüz, mezunlara geniş çalışma alanı vermektedir.

Deniz Ulaştırma Mühendisi Meslekte İlerleme
Lisans eğitiminden sonra yüksek lisans, doktora yapabilir, araştırma görevlisi olabilir ve akademik kariyer yapabilirler Karada çalışanlar, çalıştıkları işyerlerinde yöneticilik, müdürlük, işletme ya da şirket müdürlüğüne kadar yükselebilirler.

Deniz Ulaştırma Mühendisi, Deniz Ulaştırma Mühendisi hakkında, Deniz Ulaştırma Mühendisi ile ilgili bilgi, Deniz Ulaştırma Mühendisi mesleği, Deniz Ulaştırma Mühendisi nasıl olunur, Deniz Ulaştırma Mühendisi olmak için, Deniz Ulaştırma Mühendisi olmak için hangi okulu okumalı, Deniz Ulaştırma Mühendisi özellikleri, Deniz Ulaştırma Mühendisi ne yapar, meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim