Hakkında Bilgi

Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi Hakkında Bilgi

Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi Hakkında Bilgi
Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi Görevleri
Çalıştığı işletmenin sahip olduğu yük ve yolcu gemilerinin en verimli şekilde çalışması için işletme planı hazırlar. Bunu yaparken; kurumun para, malzeme ve insan gücünün en ekonomik şekilde kullanılması ve deniz taşımacılığı ile ilgili yasalara uygun davranılması için çaba sarfeder, işletmeye bağlı olan veya olmayan yük ve yolcu gemilerinin hareket saatlerinin bağlantısını sağlar, hazırladığı plana göre kendisine bağlı olarak çalışanlara görev dağıtımı yapar ve çalışmalarını kontrol eder, denizcilikle ilgili yayınlar ile rakip firmaların faaliyetlerini izler, inceler.

Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi Kulanılan Malzemeler
Telsiz, fax gibi iletişim araçları, bilgisayar, hesap makinesi, kağıt, kalem vb. büro malzemeleri, kanunlar, tüzükler, yönetmelikler.

Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi Özellikleri
Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi olmak isteyenlerin normalin üzerinde bir genel yeteneğe, düşüncelerini yazılı ve sözlü olarak ifade edebilme gücüne sahip, bir işi planlayabilen ve bunu uygulayabilen, başkalarını etkileyebilen ve yönlendirebilen, yaratıcı, sosyal bilimlere, özellikle ekonomiye ilgi duyan, sorumluluk duygusuna sahip, ileri görüşlü, risk alabilen ve ticaretten hoşlanan kimseler olmaları gerekir. yabancı dil bilmek bu alanda başarıyı artırıcı bir faktör olabilir.

Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi Okulu
Mesleğin eğitimi, aşağıdaki eğitim kurumlarında verilmektedir. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksek Okulu denizcilik işletmeleri yönetimi, Kocaeli üniversitesi Barboros Denizcilik Yüksek Okulunun Denizcilik işletmeleri yönetimi, Zonguldak karaelmas Üniversitesi deniz işletmeciliği ve yönetimi yüksek okulunun denizcilik işletmeleri yönetimi,

Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi 1 yılı İngilizce hazırlık olmak üzere 5 yıldır.

Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi Diploması
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “Denizcilik İşletmeleri Yönetimi” lisans diploması ve “Denizcilik İşletmecisi” unvanı verilir.

Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi Çalışma Alanları
İş bulma sorunu hemen hemen hiç olmayan bir meslektir. Bu konuda eleman yetiştiren eğitim kurumunun az olması nedeniyle mezun olan öğrencilerin iş bulma şansı çok yüksektir. Mezunlar genel işletmecilik disiplini gerektiren tüm işkollarında görev alabilirler. Ayrıca, özellikle başbakanlık denizcilik müsteşarlığı, ulaştırma bakanlığı, yerel yönetimler ile özel sektöre bağlı denizcilik kurum ve kuruluşlarında, gemilerde ve özel limanlarda, kendisine ya da bir başkasına ait deniz acentaları ve sigorta şirketlerinde çalışabilirler.

Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi Meslekte İlerleme
Meslekte ilerleme ve yükselme kişinin gayret, başarı ve deneyimine bağlıdır. Okul başarısı yüksek olan ve yaptığı stajlarda kendini kanıtlamış bir öğrenci, mezuniyetinden hemen sonra da yönetici pozisyonuna gelebilir. Ancak özellikle kamu kuruluşlarında, yöneticilik pozisyonlarına gelebilmek için deneyim (belli bir süre çalışmış olmak) şarttır.Lisans eğitiminden sonra yüksek lisans, doktora yapabilir, araştırma görevlisi olabilir ve akademik kariyer yapabilirler

Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi, Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi hakkında, Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi ile ilgili, Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi mesleği, Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi nasıl olunur, Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi olmak için, Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi olmak için hangi okulu okumalı, Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi özellikleri, Denizcilik İşletmeleri Yöneticisi ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim