Hakkında Bilgi

Deri Konfeksiyon Teknikeri Hakkında Bilgi

Deri Konfeksiyon Teknikeri Hakkında Bilgi
Deri Konfeksiyon Teknikeri Görevleri
Üretilecek giysiye uygun modeli ve deriyi seçer, Model dizaynı yapar, kalıpları hazırlar ve serilendirir, deri parçalarını kesip birleştirir, dikim işlemlerini planlar ve yürütülmesini denetler, ürünün kalite kontrolünü yapar, ambalaj ve pazarlama işlemlerini takip eder. Kullanılan makine ve aletlerin bakım ve basit onarımlarını yapar.

Deri Konfeksiyon Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Bilgisayar ve ilgili yazılım programları, deri dikim makineleri, deri spesial makineleri (Tela presi, overlok makinesi, kürk işleme makinesi vb.), kalıp çizim masası, kalıp çizim malzemeleri, deri, ütü, iplik, düğme, astar, tela vb.

Deri Konfeksiyon Teknikeri Özellikleri
Deri konfeksiyon teknikeri olmak isteyenlerin; El ve parmak becerisine sahip, renk ve şekil algılama yeteneği gelişmiş, yeniliklere ilgi duyan, şekil ve uzay ilişkilerini görebilen, yaratıcı, başkalarını yönetebilen kimseler olmaları gerekir.

Deri Konfeksiyon Teknikeri Okulu
Mesleğin eğitimi, Meslek yüksekokullarının “Deri Konfeksiyon” bölümlerinde verilmekte iken, bu bölüm adının Deri teknolojisi olarak değişmesi nedeniyle, “Deri Konfeksiyon” adıyla artık öğrenci alınmamaktadır. Bu nedenle D- Meslek Eğitimi bölümünde bulunan bilgiler “Deri Konfeksiyon” bölümü eğitiminin verildiği zamandaki araştırılan bilgileri kapsamaktadır.

Deri Konfeksiyon Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi 2 yıldır.

Deri Konfeksiyon Teknikeri Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “Deri Konfeksiyon” ön lisans diploması ve “Deri Konfeksiyon Teknikeri” unvanı verilir.

Deri Konfeksiyon Teknikeri Çalışma Alanları
Bu meslekte çalışma alanları oldukça geniştir. Deri konfeksiyon teknikeri unvanını alan mezunlar çoğunlukla ihracat yapan orta ve büyük ölçekli işletmelerde nitelikli işgücü olarak istihdam edilmektedir. Modelist, stilist olarak da çalışabilirler. Ülkemiz için önemli bir ihracat alanı olan bu meslekte çoğunlukla genç erkek ve kadınlar çalışmaktadır.

Deri Konfeksiyon Teknikeri Meslekte İlerleme
Deri Konfeksiyon ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı oldukları takdirde “Hazır Giyim Öğretmenliği, Moda Giyim Tasarımı, Moda Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı” lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler.

Deri Konfeksiyon Teknikeri, Deri Konfeksiyon Teknikeri hakkında, Deri Konfeksiyon Teknikeri ile ilgili bilgi, Deri Konfeksiyon Teknikeri mesleği, Deri Konfeksiyon Teknikeri nasıl olunur, Deri Konfeksiyon Teknikeri olmak için, Deri Konfeksiyon Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Deri Konfeksiyon Teknikeri özellikleri, Deri Konfeksiyon Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim