Hakkında Bilgi

Deri Teknolojisi Teknikeri Hakkında Bilgi

Deri Teknolojisi Teknikeri Hakkında Bilgi
Deri Teknolojisi Teknikeri Görevleri
Deri ve lif teknoloğu tarafından hazırlanan plana göre, işlenecek derinin seçimi, temizlenmesi, kimyasal eriyikler içinde bekletilerek tabaklanması, kurutulup gerdirilmesi ve boyanması işlemlerinde, görev alacak kişileri ve çalışma sürelerini belirler, her aşamada yapılan işin kalitesini kontrol eder, sorun çıktığında yetkililere bildirir ve çözümüne katkıda bulunur, ürünün maliyetini hesaplar.

Deri Teknolojisi Teknikeri Kullanılan malzemeler
Deri işleme ve uygulamasında kullanılan otomatik makineler.

Deri Teknolojisi Teknikeri Özellikleri
Deri teknolojisi teknikeri olmak isteyenlerin; biyoloji (Anatomi) ve kimyaya ilgili ve bu alanlarda başarılı, renkleri ayırdedebilen, başkalarını yönlendirebilen ve denetleyebilen, uzun süre ayakta durabilecek kadar dayanıklı, kötü kokulu ve nemli ortamdan rahatsız olmayan kimseler olmaları gerekir.

Deri Teknolojisi Teknikeri Çalışma Alanları
Bu meslekte çalışma olanakları oldukça geniştir. Bu alanda eğitimli insan sayısı az olduğundan bu eğitimi alanlar kolayca ve yüksek ücretle iş bulabilmektedirler. Ancak son bir kaç yılda Türkiye'nin dış pazar payının küçülmesi bu sektörü olumsuz etkilemiş olmasına karşın bunun geçici olduğu düşünülmektedir. Meslek mensupları özel ve kamu işletmelerinde iş bulabilmektedirler. Özellikle İzmir ve İstanbul deri sanayiinin gelişmiş olduğu illerimizdir.

Deri Teknolojisi Teknikeri Meslekte İlerleme
“Deri Teknolojisi” ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı oldukları takdirde “Deri Mühendisliği” lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler.

Deri Teknolojisi Teknikeri, Deri Teknolojisi Teknikeri hakkında, Deri Teknolojisi Teknikeri ile ilgili, Deri Teknolojisi Teknikeri mesleği, Deri Teknolojisi Teknikeri nasıl olunur, Deri Teknolojisi Teknikeri olmak içim, Deri Teknolojisi Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Deri Teknolojisi Teknikeri özellikleri, Deri Teknolojisi Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi ocak kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim