Hakkında Bilgi

Endüstriyel Otomasyon Teknikeri Hakkında Bilgi

Endüstriyel Otomasyon Teknikeri Hakkında Bilgi
Endüstriyel Otomasyon Teknikeri Görevleri
Talaşlı makine üretimi yapan fabrikalarda mühendis ile teknisyen ve işçiler arasındaki ilişkiyi sağlar, Mühendis tarafından hazırlanan üretim planının uygulanmasını sağlar, Üretilen ürünün kalitesini kontrol eder, İşçi ve teknisyenlerin çalışmalarını denetler, Endüstride kullanılan bilgisayarlı sayısal denetimli tezgahların işletim programını hazırlar, Bilgisayar destekli teknik resim yapar.

Endüstriyel Otomasyon Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Bilgisayar ve programlama kitapları, Ölçme ve kontrol aletleri, Bilgisayar, hesap makinesi.

Endüstriyel Otomasyon Teknikeri Özellikleri
Endüstriyel Otomasyon Teknikeri olmak isteyenlerin; Fen bilimlerine ve özellikle fiziğe ilgi duyan ve bu alanda başarılı, Mekanik ve üç boyutlu düşünme yeteneğe sahip, gözlerini ve ellerini uyumla çalıştırabilen, başkaları ile işbirliği içinde çalışabilen, dikkatli, sabırlı ve titiz kimseler olmaları gerekir.

Endüstriyel Otomasyon Teknikeri Eğitimi
Mesleğin eğitimi meslek yüksek okullarının Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi bölümünde verilmektedir.

Endüstriyel Otomasyon Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Mesleğin eğitim süresi 2 yıldır.

Endüstriyel Otomasyon Teknikeri Diploma
Eğitimi başarı ile bitirenler ön lisans diploması ve “Endüstriyel Otomasyon Teknikeri” unvanı alırlar.

Endüstriyel Otomasyon Teknikeri Çalışma Alanları
Endüstriyel otomasyon teknikeri özel sektörde, küçük ölçekli talaşlı işletmelerde kalite ve işletme müdürü, büyük ve orta ölçekli işletmelerin üretim müdürlüklerinde mühendis yardımcısı olarak görev yaparlar. Endüstriyel otomasyon teknikerleri daha çok endüstrinin geliştiği bölgelerde iş bulma olanağına sahiptirler.

Endüstriyel Otomasyon Teknikeri Meslekte İlerleme
“Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi” ön lisans programını başarı ile bitirenler, ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı oldukları takdirde, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik Öğretmenliği, Elektrik - Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik Öğretmenliği, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği, İmalat Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Mekatronik Öğretmenliği, Meteoroloji Mühendsiliği, Uçak Elektrik-Elektronik dikey geçiş yapabilirler. Kamu kuruluşlarında, teknik kadroda şef, müdür gibi unvanlar alabilmektedirler. Özel sektörde ise çalışma ve başarısına göre formen atölye şefi, ustabaşı, baş tekniker gibi unvanlar alabilirler.

Endüstriyel Otomasyon Teknikeri, Endüstriyel Otomasyon Teknikeri hakkında, Endüstriyel Otomasyon Teknikeri ile ilgili bilgi, Endüstriyel Otomasyon Teknikeri mesleği, Endüstriyel Otomasyon Teknikeri nasıl olunur, Endüstriyel Otomasyon Teknikeri olmak için, Endüstriyel Otomasyon Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Endüstriyel Otomasyon Teknikeri özellikleri, Endüstriyel Otomasyon Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim