Hakkında Bilgi

Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri Hakkında Bilgi

Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri Hakkında Bilgi
Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri Görevleri
Ticari yumurta, ticari broyler, gübre, etlik, damızlık yumurta, kesimhane, laboratuvar vb. üretim yerlerinde; Üretimde kullanılacak araç gereçlerin ön hazırlığını yapar, ortamın temiz ve düzenli olmasını sağlar, işletmedeki kanatlı hayvanların bakımı ve beslenmesi ile ilgili çalışmalar yapar, kuluçka çalışması yapar, kesim çalışmalarında görev alır, hastalık belirtisi gösteren kanatlı hayvanların bakımını sağlar, en üst düzeyde verim alabilmek için yem analizleri yapar, bakteriolojik ve serolojik analizler için kaanatlı hayvanlardan biyolojik materyal alır, analiz için ilgili laboratuarlara gönderilmesini sağlar, ürünlerin pazarlanması çalışmalarında görev alır, Sağlık Bakanlığının öngördüğü kalite standartlarına uygun üretim çalışmalarında bulunur ve bunları kayıt altına alır.

Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Kuluçhane makineleri, yumurta işletme ünitesi, yumurta konvöryelleri ve moba makineleri, kesimhane işletmesi kesim hattı makineleri, bakteriyoloji ve seroloji laboratuvar bölümü elisa cihazları, otoklav ve tüm bakteriyolojik ve serolojik analizler için kullanılacak makineler, yem laboratuvarı tüm yem analizleri için gereken makineler vs.

Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri Özellikleri
Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri olmak isteyenlerin; Biyolojiyi seven ve bu alanda başarılı, hayvan yetiştirmekten hoşlanan, görme duyusu ve belleği güçlü, ince ayrıntıları görebilen, Yönergelere uygun çalışabilen, sorumluluk sahibi, yaptığı işlerde dikkatli, titiz ve tedbirli, başkalarıyla işbirliği yaparak çalışabilen, yenilik ve gelişmelere açık, zamanı iyi kullanabilen, bedenen sağlıklı ve dayanıklı kimseler olmaları gerekir.

Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri Okulu
Meslek eğitimi, Celal Bayar Üniversitesi Akhisar Meslek Yüksekokulu “Endüstriyel Tavukçuluk” programında verilmektedir.

Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Mesleğin eğitim süresi 2 yıldır.

Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri Diploma
Eğitimi başarıyla tamamlayanlara önlisans diploması ve “Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri” unvanı verilmektedir.

Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri Çalışma Alanları
Kanatlı hayvan sektörü gelişen bir çalışma alanıdır ve bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Endüstriyel Tavukçuluk Teknikerlerinin, resmi ve özel sektör ile ilgili çiftliklerde, kanatlı hayvan yetiştirmede kullanılan alet ve ekipmanların üretim ve pazarlama birimlerinde iş bulma olanakları vardır. Endüstriyel Tavukçuluk Teknikerleri kendi çiftliklerini kurarak üretim de yapabilirler.

Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri Meslekte İlerleme
“Endüstriyel Tavukçuluk” önlisans programını başarıyla bitirenler ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavında başarılı oldukları takdirde Zootekni lisans programına dikey geçiş yapabilirler.

Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri, Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri hakkında, Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri ile ilgili bilgi, Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri mesleği, Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri nasıl olunur, Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri olmak için, Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri özellikleri, Endüstriyel Tavukçuluk Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
Farmasi Katalou
Eitim ve gretim Eitim ve gretim