Hakkında Bilgi

Et Endüstrisi Teknikeri Hakkında Bilgi

Et Endüstrisi Teknikeri Hakkında Bilgi
Et Endüstrisi Teknikeri Görevleri
Et ve et ürünlerinin; Ambalaj materyalini seçer ve ambalajlama yapımını kontrol eder, Sağlık açısından ürünlerin zararlı olup olmadıklarını belirlemek için fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik analizler yapar, kaçak kesimlerin önlenmesi için tedbir alınmasında yardımcı olur, Etin teknolojik kurallara göre üretilmesini sağlar ve uygular, depolama şartlarını belirler (sıcaklık, nisbi nem, hava hızı), Sucuk, salam sosis vb. üretiminde teknolojik şartları sağlar.

Et Endüstrisi Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Laboratuvar malzemeleri, Fiziko-kimyasal, duyusal analiz cihazları, kimyasal maddeler, Bilgisayar

Et Endüstrisi Teknikeri Özellikleri
Et Endüstrisi teknikeri olmak isteyenlerin;
Kimya ve biyoloji konularına ilgili ve bu alanda başarılı, bedence sağlam, görme, tat ve koku alma duyuları gelişmiş olan, dikkatli ve sorumluluk sahibi kimseler olmaları gerekmektedir.

Et Endüstrisi Teknikeri Okulu
Mesleğin eğitimi Meslek Yüksek okullarının Et Endüstrisi bölümlerinde verilmektedir.

Et Endüstrisi Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Bu mesleğin eğitimi lise eğitimi üzerine 2 yıldır.

Et Endüstrisi Teknikeri Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara ‘Et Endüstrisi’ ön lisans diploması ve ‘Et Endüstrisi Teknikeri’ ünvanı verilir.

Et Endüstrisi Teknikeri Çalışma Alanları
Et Endüstrisi teknikerleri, et sanayii ile ilgili Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Orman Bakanlığı Hayvan Sağlığı Bölümü, belediye mezbahaları ve özel sektör kuruluşlarında yem fabrikaları, tavuk çiftlikleri, beyaz et fabrikaları, alabalık üretim tesisleri, özel çiftlikler, et işletmeleri, sucuk - salam-sosis imalathaneleri vb. iş bulabilirler.

Et Endüstrisi Teknikeri Meslekte İlerleme
“Et Endüstrisi” ön lisans programını başarıyla bitirenler, ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş sınavında başarılı oldukları takdirde Gıda Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Kimya, Zooteknik lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler. Kamuda çalışan et endüstrisi teknikerleri,yükselme sınavlarına girerek şef yada yönetimde görev alabilirler. Özel sektörde ise yine ustabaşılık veya vardiya amirliği gibi idari görevleri yapabilirler.

Erkek Terzisi, Et Endüstrisi Teknikeri hakkında, Et Endüstrisi Teknikeri ile ilgili bilgi, Et Endüstrisi Teknikeri mesleği, Et Endüstrisi Teknikeri nasıl olunur, Et Endüstrisi Teknikeri olmak için, Et Endüstrisi Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Erkek Terzisinin özellikleri, Et Endüstrisi Teknikerine yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim