Hakkında Bilgi

Etnolog Hakkında Bilgi

Etnolog Hakkında Bilgi
Etnolog Görevleri
Kültürleri, kültürel göçleri, kültürün genel gelişimi ve değişimini araştırır. Araştırmalarını konusuna göre sosyal ve politik örgütlenme geleneksel hukuk ve eğitim, kültür, kişilik ilişkileri, inanç sistemleri gibi konularda yoğunlaştırır. Gözlemlerini görsel ve işitsel bantlara kaydeder. Çeşitli kültürlerin nasıl yapılandıkları ve nasıl işlediklerini saptamak amacıyla topladığı bilgileri sistemli bir biçimde karşılaştırır, sınıflandırır ve aralarında anlamlı ilişkiler kurmaya çalışır.

Etnolog Kullanılan Malzemeler
Teyp, Kamera, Film, Bilgisayar, çeşitli büro malzemeleri, Fotoğraf Makinesi, konusu ile ilgili basılı kaynaklar, gözlem ve araştırma raporları.

Etnolog Özellikleri
Etnolog olmak isteyenlerin; Genel akademik yeteneğin yanısıra güçlü bir sözel yetenek, bir bellek ve dikkate sahip, Araştırma - inceleme yapmaktan hoşlanan ve okumayı seven, İnsanlarla ilişki kurmayı seven, onların davranışlarını ve yaşama şeklini sabırla incelemeye meraklı ve incelediği olaylar arasında bağlantı kurabilme, bunlardan sonuç çıkarma yeteneğine sahip kimseler olmaları gerekir.

Etnolog Okulu
Meslek eğitimi, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi “Etnoloji” bölümünde verilmekte iken, bu bölüme artık öğrenci alınmaması nedeniyle, D- Meslek Eğitimi bölümünde bulunan bilgiler “Etnoloji” bölümü eğitiminin verildiği zamandaki araştırılan bilgileri kapsamaktadır.

Etnolog Okulu Kaç Yıllıktır
Etnoloji programında eğitim süresi 4 yıldır.

Etnolog Diploma
Etnoloji bölümünü bitirenlere “Lisans Diploması” verilerek “Etnolog” unvanı alırlar.

Etnolog Çalışma Alanları
Etnologların alanlarında iş bulma imkanı kısıtlıdır. Kültür Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar ile müzelerde görev alabilirler. Son yıllarda uluslararası firmalarda da çalışabilmektedirler. Kültürel yapıya göre toplumların tercihlerinin belirlenmesi amacıyla özellikle satışpazarlama bölümlerinde görev almaktadırlar. Etnologlar üniversiteler ve araştırma kurumlarında araştırmacı ve öğretim elemanı olarak da çalışabilirler.

Etnolog Meslekte İlerleme
Üniversitelerde Öğretim elemanı olarak görev alanlar akademik kariyer yapabilirler. (Araştırma Görevlisi, Doktor, Yard. Doç., Doçent ve Profesör) Bunun dışında istihdam edilenler gösterecekleri performansa ve gerekli diğer şartları yerine getirmeye bağlı olarak değişik kadrolarda yer alabilirler.

Etnolog, Etnolog hakkında, Etnolog ile ilgili bilgi, Etnolog mesleği, Etnolog nasıl olunur, Etnolog olmak için, Etnolog olmak için hangi okulu okumalı, t Ürünleri İşlemecisi özellikleri, Etnolog ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim