Hakkında Bilgi

Ev Cihazı Teknikeri Hakkında Bilgi

Ev Cihazı Teknikeri Hakkında Bilgi
Ev Cihazı Teknikeri Görevleri
Ev cihazları üretim sektöründe yeni ürün tasarımında AR-GE mühendisi ile birlikte çalışır, tüm elektrikli ev cihazlarının bakım ve onarım işlerini yapar, Personelin görevlerini belirler ve çalışmalarını izler, çalışma planının uygulanmasını sağlar. Bunun için gerekli malzeme, alet vb. sağlar.

Ev Cihazı Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Tornavida, pense gibi küçük el aletleri, Ölçü aleti (avometre), Gaz şarj aparatı, Vakum cihazı, Hafya, oksijen kaynağı.

Ev Cihazı Teknikeri Özellikleri
Ev cihazları teknikeri olmak isteyenlerin, Fiziğe ilgili ve bu konuda başarılı, ellerini ustalıkla kullanabilen, el – göz koordinasyonu yeteneğine sahip, bedence sağlam ve güçlü, görme güçlüğü olmayan, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, sorumlu ve dikkatli kimseler olmaları gerekir.

Ev Cihazı Teknikeri Okulu
Mesleğin eğitimi, Balıkesir Üniversitesi Edremit MYO Ev Cihazları Teknolojisi bölümü, Ege Üniversitesi Ege MYO Ev Cihazları Teknolojisi bölümü (İzmir), Gaziosmanpaşa Üniversitesi Niksar MYO (Tokat) Ev Cihazları Teknolojisi bölümünde verilmektedir.

Ev Cihazı Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Ev Cihazları programında eğitim teorik ve pratik olarak verilmektedir. 1. yılın sonunda 8 hafta, 2. yılın sonunda 4 hafta olmak üzere toplam 12 hafta staj yapılmaktadır.

Ev Cihazı Teknikeri Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “Ev Cihazları Teknolojisi” ön lisans diploması ve “Ev Cihazları Teknikeri” unvanı verilir.

Ev Cihazı Teknikeri Çalışma Alanları
Elektrikli küçük ev cihazları ve beyaz eşya sektörünün tüm departmanlarında ve ısıtma, soğutma, iklimlendirme sektöründe; üretim teknikeri, servis teknikeri, AR-GE ve ürün geliştirme elemanı ve eğitim personeli olarak iş bulma olanağı vardır. Beyaz eşya sektörü her yerde gelişmekte ve elektrikli ev gereçleri çeşitlenerek çoğalmakta olduğundan sektörde eleman ihtiyacı sürekli olacaktır. İstihdamda kadın-erkek ayrımı olmayıp her ikisinin de iş bulma şansı aynı oranda yüksektir. Mezunlar aynı zamanda kendi işyerini de açabilirler.

Ev Cihazı Teknikeri Meslekte İlerleme
“Ev Cihazları Teknolojisi” ön lisans programını başarı ile bitirenler, ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları taktirde “Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik Öğretmenliği, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Enerji Öğretmenliği” lisans programına dikey geçiş yapabilirler.

Ev Cihazı Teknikeri, Ev Cihazı Teknikeri hakkında, Ev Cihazı Teknikeri ile ilgili bilgi, Ev Cihazı Teknikeri mesleği, Ev Cihazı Teknikeri nasıl olunur, Ev Cihazı Teknikeri olmak için, Ev Cihazı Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, t Ürünleri İşlemecisi özellikleri, Ev Cihazı Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim