Hakkında Bilgi

Fiziki Antropolog Hakkında Bilgi

Fiziki Antropolog Hakkında Bilgi
Fiziki Antropolog Görevleri
Bir araştırmacı olarak insanın bedensel özelliklerinin evriminin inceler, belli bir toplumda yaşayan insanların beden yapısı özelliklerini saptar, elde ettiği verilere dayanarak, insanların kullanacağı eşyaların ve giysilerin standart ölçütlerinin belirlenmesini sağlar, Sporcuların başarılı olabilecekleri beden yapılarına uygun branşları belirlemede gerekli olan antropometrik standartları oluşturmaya çalışır.

Fiziki Antropolog Kullanılan Malzemeler
Fotoğraf makinesi, Teyp, Kamera, çeşitli büro malzemeleri, Film.

Fiziki Antropolog Özellikleri
Fiziki antropolog olarak çalışmak isteyenlerin; Biyolojiye ve sosyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, Araştırma gücü yüksek ve ilgisinin yanı sıra bilimsel meraka sahip, ayrıntılarla uğraşmayı seven, Analitik düşünme gücü yüksek, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekmektedir.

Fiziki Antropolog Okulu
Meslek eğitimi, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi “Fizik Antropolojisi” bölümünde verilmekte iken, “Sosyal Antropoloji” ve “Fiziki Antropoloji” bölümlerinin birleşmesi ve “Antropoloji” adı altında eğitim verilmeye başlanması nedeniyle, “Fiziki Antropoloji” bölümüne artık öğrenci alınmamaktadır. Meslek Eğitimi bölümünde bulunan bilgiler “Fiziki Antropoloji” bölümü eğitiminin verildiği zamandaki araştırılan bilgileri kapsamaktadır.

Fiziki Antropolog Okulu Kaç Yıllıktır
Fizik Antropoloji programında eğitim süresi 4 yıldır.

Fiziki Antropolog Diploma
Fizik Antropoloji bölümünü bitirenler “Lisans Diploması” ile “Fiziki Antropolog” unvanı alırlar.

Fiziki Antropolog Çalışma Alanları
Fiziki Antropologlar; Milli Savunma Bakanlığına bağlı giyim ve araç üretim birimlerinde çalışabilirler. Mimaride ev ve ev eşyalarının, endüstride araç ve gereçlerin kullanacak kişilerin beden yapısına uygun olarak hazırlanmasında ve sporcuların beden yapısına göre en başarılı olacakları dallara yöneltilmelerinde danışmanlık yapabilirler. Bunun yanı sıra, tabiat tarihi müzelerinde görev alabilirler. Bu bölüm mezunlarının alanlarında iş bulma olanağı kısıtlı olmakla birlikte son yıllarda Kültür Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı bünyesinde pek çok antropolog görev almaktadır.

Fiziki Antropolog Meslekte İlerleme
Üniversitelerde Öğretim elemanı olarak görev alanlar akademik kariyer yapabilirler. (Araştırma Görevlisi, Doktor, Yard. Doç., Doçent ve Profesör) Başka işyerlerinde çalışanlar ise gösterecekleri performansa ve gerekli diğer şartları yerine getirmeye bağlı olarak yönetim kadrolarında yer alabilirler.

Fiziki Antropolog, Fiziki Antropolog hakkında, Fiziki Antropolog ile ilgili bilgi, Fiziki Antropolog mesleği, Fiziki Antropolog nasıl olunur, Fiziki Antropolog olmak için, Fiziki Antropolog olmak için hangi okulu okumalı, Fiziki Antropologun özellikleri, Fiziki Antropolog ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim