Hakkında Bilgi

Hostes Hakkında Bilgi

Hostes Hakkında Bilgi
Hostes Görevleri
Uçağın hareketinden önce yapılan toplantıya katılır ve yönergeyi okur, Uçağın içinin temizliğini kontrol eder, Arka sağ ve sol güvenlik önlemlerini kontrol eder, Yolculara verilecek ikram malzemelerini teslim alır, Yolcuların uçağa yerleşmesine, el bagajlarının, palto vb. eşyanın baş üstü dolaplarına konmasına yardımcı olur, Özel yardıma ihtiyacı olan hasta, yaşlı, çocuk vb. yolcularla ilgilenir, Yolcuların sayımını yapar ve kalkış sırasında kemerlerini bağlayıp bağlamadıklarını kontrol eder, Yolculara hava durumu, uçuş koşulları ve tehlike halinde yapılması ve yapılmaması gereken davranışlar hakkında bilgi verir, içecek ve yemek servisleri yapar, İniş hazırlıklarını yapar ve yolcuların güvenlik içinde inişlerini sağlar.

Hostes Kullanılan Malzemeler
Çeşitli yiyecek ve içecek ikram malzemeleri, İkram arabası, çatal, bıçak, kaşık, tabak vb.

Hostes Özellikleri
Hostes olmak isteyenlerin: Boyları 1.63-1.80 cm(bayanlar için), 1.70-1.85 (erkekler için) arasında olan, Yaşları 19-29 arasında olan, aynı anda birçok şeye dikkat eden, kuralları uygulayabilen, İnsanlara hizmet etmekten, güçsüzlere yardım etmekten hoşlanan, Uzun süre ayakta durabilen ve güç koşullarda vücut dengesini koruyabilen, Güler yüzlü, dışa dönük, tedbirli, temiz ve düzenli kimseler olmaları ve yabancı dil (özellikle İngilizce) bilmeleri gerekir.

Hostes Çalışma Alanları
Hava taşımacılığındaki modern ve hızlı gelişmeye paralel olarak bu hizmeti veren şirketler her geçen gün artmaktadır. Bu şirketler hizmeti daha iyi yapabilmek için birbirleriyle yarışma halindedirler. Bu yüzden hizmeti çok iyi yapan kabin memurları her zaman yüksek ücretle gelişmiş hava taşımacılığı şirketlerinde çalışma olanağına sahiptirler. Türk Havayolları ve diğer özel havayolu şirketlerinde genellikle uçuş görevlerinde, nadiren de yer hizmetlerinde çalışabilirler.

Hostes Okulu
Mesleğin eğitimi THY Eğitim Müdürlüğünde verilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liselerinde de Host ve Hosteslik eğitim-öğretim programı bulunmaktadır. Ayrıca özel kuruluşlarda da host ve hosteslik alanında eğitim verilmektedir.

Hostes Okulu Kaç Yıllıktır
Hostes ve Host adaylarına, Türk Hava Yolları Uçuş Ekibi Eğitim Müdürlüğünde kabin memurları başlangıç temel eğitim programı doğrultusunda 3 haftalık kurs düzenlenir. Bu kursta, kabin memuru görev ve sorumlulukları, yemek servisi, tiplerine göre uçaklar (B-737 Tipi vb.), uçuş teorisi, meteoroloji, havacılık ingilizcesi, ilk yardım, insan ilişkileri, uçuş emniyeti, anons diksiyon konularında dersler verilir. Özel kuruluşlarda Mesleki ingilizce Turizm sektörünün gerektirdiği; seyahat organizasyonu, konaklama, rezervasyon. Yabancı para birimleri, teknik bilgiler, diksiyon vb. Konularda eğitim verilmektedir.

Hostes Meslekte İlerleme
Meslekte en az 5 yıl çalışmış, tecrübeli, istenilen niteliklere sahip olanlar amir olabilirler. (kontrol hostesliği gibi) Düzenlenen eğitim programlarına katılarak başarılı oldukları takdirde, Kabin memurluğu eğitiminde öğretmenlik görevi alabilirler.

Hostes, Hostes hakkında, Hostes ile ilgili bilgi, Hostes mesleği, Hostes nasıl olunur, Hostes olmak için, Hostes olmak için hangi okulu okunmalı, Hostes özellikleri , Hostes ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim