Hakkında Bilgi

İç Mekan Tasarımı Teknisyeni Hakkında Bilgi

İç Mekan Tasarımı Teknisyeni Hakkında Bilgi
İç Mekan Tasarımı Teknisyeni Görevleri
Müşterinin istek ve ihtiyaçlarını saptar, mekânda yapılabilecek gereken değişiklikleri belirler, yapılacak işlerin planını hazırlar veya hazır planı yorumlar ve uygular, boş bir mekânın elektrik, su vb. donanım ihtiyacını da belirler, mekâna uygun türde ve miktarda yapı malzemesini seçer, kullanılacak malzemelerin hesabını yapar, Teknik çizim yapar, üzgün iç mekân tasarımları yapar.

İç Mekan Tasarımı Teknisyeni Kullanılan Malzemeler
Aydınger kâğıdı, Rapido kalem, T cetveli, gönye gibi çizim aletleri, Kuru kalem boya, Resim kalemleri, Resim kâğıdı, Pastel ve sulu boya.

İç Mekan Tasarımı Teknisyeni Özellikleri
İç Mekân Dekorasyon Teknisyeni / İç Mekân Tasarımı Teknisyeni olmak isteyenlerin; Yaratıcı ve estetik görüş sahibi, güzel sanatlara ilgi duyan, göz ve ellerini eşgüdümle kullanabilen, renkleri ve şekilleri ayrıntıları ile algılayabilen, şekil çizebilme yeteneğine sahip, yeniliklere ve eleştiriye açık, sorumluluk alabilen kimseler olmaları gerekmektedir.

İç Mekan Tasarımı Teknisyeni Çalışma Alanları
İç Mekân Dekorasyon Teknisyeni / İç Mekân Tasarımı Teknisyenleri mimarlık bürolarında, mobilya üretimi ile ilgili sektörde ve iç mekânda kullanılan süsleyici unsurların üretimini yapan iş yerlerinde teknik eleman olarak istihdam edilebildikleri gibi kendi iş yerlerini de açabilirler.

İç Mekan Tasarımı Teknisyeni Okulu
Mesleğin eğitimi; Anadolu teknik, Anadolu meslek liselerinin “İç Mekân Tasarımı” alanında verilmekte iken yeni uygulamaya göre meslek liseleri, teknik liseler, Anadolu meslek liseleri ve Anadolu teknik liselerinin Sanat ve Tasarım alanı İç Mekân Dekorasyon dalı ismiyle verilmektedir. Ayrıca yaygın meslekî ve teknik eğitim programları yoluyla bu alan/dalda eğitim almak isteyenlere örgün eğitime denk mesleki eğitim verilebilmektedir.

İç Mekan Tasarımı Teknisyeni Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi 4 yıldır.

İç Mekan Tasarımı Teknisyeni Meslekte İlerleme
Meslek liselerinin Sanat ve Tasarım alanı “İç Mekân Dekorasyon” dalından mezun olanlar istedikleri takdirde, El Sanatları, Geleneksel El Sanatları, Halı ve Kilim, Halıcılık, Halıcılık ve Desinatörlüğü, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı, Takı Tasarımı ve Süs Taşları İşlemeciliği, Uygulamalı Takı Teknolojisi, Bina Koruma ve Yenileme, İç Mekân Koruma ve Yenileme, Mimari Dekoratif Sanatlar, Mimari Restorasyon, Restorasyon, Restorasyon ve Konservasyon, Fotoğrafçılık, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Grafik Tasarımı, Matbaacılık, Serigrafi, Tasarım ve Basım - Yayımcılık önlisans programlarına sınavsız geçiş için başvurabilirler. Gereken koşullara sahip oldukları takdirde yerleştirilebilirler.

İç Mekan Tasarımı Teknisyeni, İç Mekan Tasarımı Teknisyeni hakkında, İç Mekan Tasarımı Teknisyeni ile ilgili bilgi, İç Mekan Tasarımı Teknisyeni mesleği, İç Mekan Tasarımı Teknisyeni nasıl olunur, İç Mekan Tasarımı Teknisyeni olmak için, İç Mekan Tasarımı Teknisyeni olmak için hangi okulu okunmalı, İç Mekan Tasarımı Teknisyeninin özellikleri , İç Mekan Tasarımı Teknisyeni ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
Eitim ve gretim Eitim ve gretim