Hakkında Bilgi

İş Makineleri Teknikeri Hakkında Bilgi

İş Makineleri Teknikeri Hakkında Bilgi
İş Makineleri Teknikeri Görevleri
Makine ya da otomotiv mühendisleri tarafından tasarlanan her türlü iş makinesinin teknik resmini çizer, Bilgisayardan yararlanarak İş makinelerinin üretim projesini hazırlar, ilgili atölye ve şantiyelerdeki iş makinelerinin arızasını bulma ve giderme işlemlerini, test edilmesini, bakım ve onarım işlemlerini yapar, İlgili atölye ve şantiyelerdeki vasıflı elemanları sevk ve idare eder, İş makinelerinin teknik gelişmelerini takip ederek vasıflı elemanları (ustabaşı, operatör vb.) gelişen makinelere adapte eder. Ayrıca iş güvenliği eğitimi verir.

İş Makineleri Teknikeri Kullanılan Malzemeler
İş makineleri ve parçalarının üretiminde ve kontrolünde gerekli olan alet ve avadanlıklar, Bilgisayar ve bilgisayar destekli çizim programları, Bakım ve onarım iş ve işlemlerinde kullanılan ağır hizmet setleri, el takımları, test cihazları, ölçme elemanları, gereçleri, Şarj cihaz gereçleri, Yağlama gereçleri, Bakım, onarım, tamir katalogları.

İş Makineleri Teknikeri Özellikleri
İş Makineleri Teknikeri olmak isteyenlerin; Matematik ve fiziğe özellikle mekanik konulara ilgili ve bu alanda başarılı, şekil ve uzay ilişkileri ile makine parçaları arasındaki ilişkileri görebilen, el, göz ve kollarını eşgüdümle kullanabilen, Teknolojik yeniliklere ilgili kimseler olması gerekmektedir.

İş Makineleri Teknikeri Okulu
Meslek eğitimi, üniversitelere bağlı meslek yüksek okullarının ”İş Makineleri” bölümünde verilmekte iken, bu bölüm adının “Makine” olarak değişmesi nedeniyle, ”İş Makineleri” adıyla artık öğrenci alınmamaktadır. Bu nedenle D- Meslek Eğitimi bölümünde bulunan bilgiler “İş Makineleri” bölümü eğitiminin verildiği zamanda araştırılan bilgileri kapsamaktadır.

İş Makineleri Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi 2 yıldır.

İş Makineleri Teknikeri Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “İş Makineleri” önlisans diploması ve “İş Makineleri Teknikeri” unvanı verilir.

İş Makineleri Teknikeri Çalışma Alanları
Meslek Yüksekokulu İş Makineleri bölümünü bitirenler kamu kuruluşlarının ilgili birimlerde tekniker kadrosuyla çalışmaktadırlar. Ayrıca özel kuruluşlarda ve şantiyelerde teknik ara eleman olarak çalışma şansına sahiptirler, kendi işyerlerini açabilirler, İş Makineleri üretim ve montaj fabrikalarında görev alırlar.

İş Makineleri Teknikeri Meslekte İlerleme
Mesleki eğitimden sonra işyerlerinde çalışan iş makineleri teknikerleri idari kadroda kısım şefi, atölye şefi, müdür olabilirler. “İş makineleri “ ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı’nda (DGS) başarılı oldukları takdirde “Makine Mühendisliği”, “Otomotiv Öğretmenliği”, “Otomotiv Mühendisliği” ve “ Tarım Makineleri” lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler.

İş Makineleri Teknikeri, İş Makineleri Teknikeri hakkında, İş Makineleri Teknikeri ile ilgili bilgi, İş Makineleri Teknikeri mesleği, İş Makineleri Teknikerinasıl olunur, İş Makineleri Teknikeri olmak için, İş Makineleri Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, İş Makineleri Teknikeri özellikleri, İş Makineleri Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim