Hakkında Bilgi

Kaynak Teknikeri Hakkında Bilgi

Kaynak Teknikeri Hakkında Bilgi
Kaynak Teknikeri Görevleri
Mühendis tarafından hazırlanan iş planının uygulanması ile ilgili çalışmaları yürütür, Üretim faaliyetinin planlanmasında, kaynak yaparken hangi malzemenin kullanılacağına ve hangi yöntemle yapılacağına karar vermede mühendise yardımcı olur, her çeşit kaynaklı yapıları çizer ve kaynak yapar, Üretimi denetler, Kalite kontrol işlerini yürütür.

Kaynak Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Ultrasonik test cihazları, Penetrent boyalar, Kaynak kumpası, Isı tebeşirleri, ısı ölçme cihazları, sertlik ölçme cihazları, İş eldiveni, gözlük, maske vb. koruyucu araçlar, Kaynak makinesi, gaz tüpleri, Kaynak çubuğu, çekiç, keski, aşındırıcı taşlar.

Kaynak Teknikeri Özellikleri
Kaynak teknikeri olmak isteyenlerin; Fizik konularına ilgili, Tasarımlarını çizimle ifade edebilme yeteneklerine sahip, el ve gözü eşgüdümle kullanabilen, bedence sağlam ve dayanıklı, dikkatli, tedbirli kimseler olmaları gerekir.

Kaynak Teknikeri Okulu
Meslek eğitimi, üniversitelere bağlı meslek yüksek okullarının “Kaynak Teknolojisi” bölümünde verilmektedir.

Kaynak Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi 2 yıldır.

Kaynak Teknikeri Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “Kaynak Teknolojisi” ön lisans diploması ve “Kaynak Teknolojisi Teknikeri” unvanı verilir.

Kaynak Teknikeri Çalışma Alanları
Kaynak teknikerleri, kamu ve özel kuruluşlara ait fabrikalarda ve atölyelerde çalışabilecekleri gibi kendi işyerlerini de açabilirler.

Kaynak Teknikeri Meslekte İlerleme
Kamu ve özel kurum ve kuruluşlarda çalışan kaynak teknikerleri, elde ettikleri başarılara göre büyük kuruluşlarda görev alabilir, çalıştığı kurumda ustabaşı, şef gibi idari kadrolara geçebilirler. “Kaynak Teknolojisi” ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı oldukları taktirde “Metal Öğretmenliği” , “Metalurji ve Malzeme Mühendisliği” programlarına ve Açıköğretim lisans proğramlarından İktisat İşletme bölümüne de dikey geçiş yapabilirler. birine dikey geçiş yapabilirler.

Kaynak Teknikeri, Kaynak Teknikeri hakkında, Kaynak Teknikeri ile ilgili bilgi, Kaynak Teknikeri mesleği, Kaynak Teknikerinasıl olunur, Kaynak Teknikeri olmak için, Kaynak Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Kaynak Teknikeri özellikleri, Kaynak Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim