Hakkında Bilgi

Kozmetik Teknikeri Hakkında Bilgi

Kozmetik Teknikeri Hakkında Bilgi
Kozmetik Teknikeri Görevleri
Kozmetik üretiminde kullanılan hammaddelerin tespitini yapar, Kozmetik üretiminde kullanılan suyun mikrobiyolojik kontrollerini yapar, en az maliyetle, en kaliteli kozmetiğin üretiminin gerçekleştirilmesi için çalışmalar yapar, Kozmetik üretiminde kullanılan alet ve malzemelerin doğru ölçüp, ölçmediğini izler, bunlarla ilgili kayıtları tutar, Üretilen kozmetik ürünün tanıtım, pazarlama ve satış departmanlarında çalışır, İşçi sağlığı ve iş güvenliği, çevrenin korunması ile işyerindeki hijyen konularındaki talimatlara uyar.

Kozmetik Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Ph Metre (Ph ölçer), viskozmetre (Sıvılık derecesi, akışkanlık ölçer), TAA SLES (Ürünü temizleme maddesi), renk, koku, görünüş testleri için elektronik test aletleri, KARL FİSHER (Üründeki su miktarını ölçer), Elektronik terazi, cam ve porselen tüpler, Isıtıcı ve sogutucu test fırınları, Asitler, bazlar: Organik ve inorganik numuneler (Mamul, kimyasal karışımlar vb.), çeşitli formlar, bilgisayar ve ilgili yazılımlar.

Kozmetik Teknikeri Özellikleri
Kozmetik teknikeri olmak isteyenlerin , Fen bilimlerine, özellikle kimyaya ilgi duyan ve bu alanda başarılı, dikkatini uzun süre bir noktada yoğunlaştırabilen, yenilikleri izleyen, koku alma duyumu gelişmiş, ayrıntılara dikkat edebilen, tedbirli, Kimyasal maddelere karşı sağlık sorunu olmayan kimseler olmaları gerekir.

Kozmetik Teknikeri Okulu
Mesleğin eğitimi, Bilecik Üni.Pazaryeri Meslek Yüksekokulu, Kocaeli Üni. Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulunun Kozmetik Teknolojisi programında verilmektedir.

Kozmetik Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi iki yıldır.

Kozmetik Teknikeri Diploma
Eğitimi başarı ile tamamlayanlara “Kozmetik Teknikeri” unvanı ve “Kozmetik Teknolojisi” ön lisans diploması verilmektedir.

Kozmetik Teknikeri Çalışma Alanları
Gelişen endüstriyel faaliyetler yetişmiş ara insan gücüne olan ihtiyacıda beraberinde getirmiştir. İşyerinde istihdam edilen insan gücü nitelik olarak değişmeye başlamıştır . Daha önce Kimya Teknikerliği alanında bulunan işlemler çeşitlilik göstererek kozmetik alanında yoğunlaşmaya başlamıştır. Bu bölümden mezun olanların iş bulma alanları oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Kamu ve özel sektörün kimyasal işlemlerle ilgili ürün üreten tüm işletmelerinde iş bulabilme şansları vardır. Ancak kozmetik, gıda ve ilaç sektörleri öne çıkan çalışma alanlarıdır. Kendi başlarına işyeri açmaları da mümkündür ancak çok yüksek sermayeye ihtiyaçları olacaktır.

Kozmetik Teknikeri Meslekte İlerleme
“Kozmetik Teknolojisi” ön lisans programını başarı ile bitirenler, ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş Sınavı’nda başarılı oldukları takdirde Kimya, Kimya Mühendisliği, lisans programları ve Açıköğretim lisans proğramlarından İktisat- İşletme bölümüne de dikey geçiş yapabilirler. birine dikey geçiş yapabilirler. Çalıştıkları işyerlerinde başarılı olanlar kısım şefi, müdür yardımcısı olabilirler.

Kozmetik Teknikeri, Kozmetik Teknikeri hakkında, Kozmetik Teknikeri ile ilgili bilgi, Kozmetik Teknikeri mesleği, Kozmetik Teknikeri nasıl olunur, Kozmetik Teknikeri olmak için, Kozmetik Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Kozmetik Teknikeri özellikleri, Kozmetik Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim