Hakkında Bilgi

Otomativ Mühendisi Hakkında Bilgi

Otomativ Mühendisi Hakkında Bilgi
Otomativ Mühendisi Görevleri
Otomotiv mühendisinin görevleri makine mühendisinin görevlerine çok benzer. Aslında otomotiv mühendisi kara taşıt araçları konusunda uzmanlaşmış makine mühendisi olarak düşünülebilir. Otomobil, kamyon, motosiklet, traktör gibi motorlu araçların projelerini yapar, Aracın kullanım yerine göre denge hesaplarını yapar ve uygun şasi yapısını belirler, Aracın güvenliğini azami duruma getirmek için teknik hesaplar yapar, Aracın fren takımlarının seçimini yapar, imalatını yaptırır, üretilen parçaların denemelerini yapar, aksaklıkları tespit eder ve giderilmesini sağlar.

Otomativ Mühendisi Kullanılan Malzemeler
Teknik resim çizim gereçleri, Bilgisayar, İşin yapılışı için kullanılan tezgahlar, Ölçüm Cihazları.

Otomativ Mühendisi Özellikleri
Otomotiv mühendisi olmak isteyenlerin; Şekil ve uzay ilişkilerini görebilme yeteneğine sahip, Matematik ve fizik konularına ilgili ve bu alanda başarılı, Mekaniğe karşı ilgi duyan, Yaratıcı, tasarım gücü yüksek kimseler olmaları gerekir.

Otomativ Mühendisi Okulu
Mesleğin eğitimi, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi(Ankara) Otomotiv Mühendisliği Bölümünde İngilizce olarak verilmektedir. Makine Mühendisliği bölümü mezunları otomotiv mühendisliği dalında Lisansüstü eğitim alarak bu unvanı alabilirler.

Otomativ Mühendisi Okulu Kaç Yıllıktır
Otomotiv Mühendisliği alanında öğrenim süresi 4 yıldır.

Otomativ Mühendisi Diploma
Lisans eğitimini tamamlayanlara bu alanda lisans diploması ve "Otomotiv Mühendisi" unvanı verilir.

Otomativ Mühendisi Çalışma Alanları
Otomotiv sektörü ülkemizde en gelişmiş sektörler arasında yer almaktadır. Özellikle İstanbul, Bursa, İzmir gibi illerimizde özel sektöre ait otomotiv motor ve cihazlarının üretimini yapan fabrikalar vardır. Bu nedenle özellikle otomotiv sanayinin gelişmiş olduğu bölgelerde çalışabilirler.

Otomativ Mühendisi Meslekte İlerleme
Otomotiv mühendisi ilk işe girdiğinde çalıştığı işletmede bir süre oryantasyon eğitimine tabi tutulur. Bundan sonra mühendis olarak işe başlar. Kişi belli bir süreye bağlı kalmaksızın, kişisel olarak göstereceği performansa bağlı olarak baş mühendis, bölüm müdürü, genel müdür yardımcısı veya koordinatör müdür olduktan sonra, genel müdürlüğe kadar yükselebilir. Günümüzde, mühendislik alanında mesleki eğitimlerini tamamlayanlar işletme alanında yüksek lisans yaptıkları takdirde yönetici kadrolarda daha fazla yer alabilirler.

Otomativ Mühendisi, Otomativ Mühendisi hakkında, Otomativ Mühendisi ile ilgili bilgi, Otomativ Mühendisi mesleği, Otomativ Mühendisi nasıl olunur, Otomativ Mühendisi olmak için, Otomativ Mühendisi olmak için hangi okulu okunmalı, Otomativ Mühendisinin özellikleri , Otomativ Mühendisi ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim