Hakkında Bilgi

Raylı Sistemler İşletme Teknikeri Hakkında Bilgi

Raylı Sistemler İşletme Teknikeri Hakkında Bilgi
Rayı Sistemler İşletme Teknikeri Görevleri
İşletmeyi sevk ve idare eder, işletmede ihtiyaç duyulan teknik donanım, personel vb. ihtiyacı hazır tutar, iş organizasyonunu yapar (İş planı yapmak), Lojistik faaliyetleri yapar, yıllık bütçeleri hazırlar, işletme ile ilgili kontrol işlemlerini yapar, işletme organizasyonu ile ilgili bilgi ve belgeleri tanzim eder, sorumluluk alanını aşan her durumda üstlerine bilgi verir, mesleki gelişmelerle ilgili faaliyetleri takip eder katılır, işçi sağlığı ve işçi güvenliğini sağlar.

Raylı Sistemler İşletme Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Bilgisayar, telefon, telsiz, faks, diğer büro malzemeleri, sinyalizasyon cihazları.

Raylı Sistemler İşletme Teknikeri Özellikleri
Raylı Sistemler İşletme Teknikeri olmak isteyenlerin, sayısal yeteneğe sahip, mekanik yeteneğe sahip, iyi düzeyde şekil ve uzay ilişkilerini görebilen, göz ve ellerini eşgüdümle kullanabilen, dikkatli, sabırlı ve düzenli, insanlarla iletişim kurabilen, ayrıntıları algılayabilen ve görebilen, sorumluluk alabilen, fiziksel ve ruhsal açıdan sağlıklı, iş disiplinine uygun hareket edebilecek kişiler olması gerekir.

Raylı Sistemler İşletme Teknikeri Okulu
Mesleğin eğitimi, Erzincan Üniversitesi Refahiye Meslek Yüksekokulu ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi Porsuk Meslek Yüksekokulu, “Raylı Sistemler İşletmeciliği” önlisans programında verilmektedir.

Raylı Sistemler İşletme Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Mesleğin Eğitimi liseden sonra 2 yıldır.

Raylı Sistemler İşletme Teknikeri Diploma
Eğitim sonunda başarılı olan öğrencilere önlisans diploması ve ”Raylı Sistemler İşletme Teknikeri “ unvanı verilir.

Raylı Sistemler İşletme Teknikeri Meslekte İlerleme
Raylı Sistemler İşletmeciliği önlisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları takdirde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık lisans programlarına kontenjan dahilinde dikey geçiş yapabilir. Ayrıca A.Ö.F. İşletme, İktisat bölümlerine 3. sınıftan kayıt yaptırabilirler.

Raylı Sistemler İşletme Teknikeri, Raylı Sistemler İşletme Teknikeri hakkında, Raylı Sistemler İşletme Teknikeri ile ilgili bilgi, Raylı Sistemler İşletme Teknikeri mesleği, Raylı Sistemler İşletme Teknikeri nasıl olunur, Raylı Sistemler İşletme Teknikeri olmak için, Raylı Sistemler İşletme Teknikeri olmak için hangi okulu okunmalı, Raylı Sistemler İşletme Teknikerinin özellikleri, Raylı Sistemler İşletme Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim