Hakkında Bilgi

Reklamcı Hakkında Bilgi

Reklamcı Hakkında Bilgi
Reklamcı Görevleri
Satılması istenen mal veya hizmetin niteliklerini belirler, bu mal veya hizmete kimlerin ihtiyaç duyabileceği konusunda ön araştırma yapar, bu gruplara malı tanıtmak için etkileyici tanıtım malzemelerinin tasarımlarını hazırlar (gazete, dergi, ilan metinleri, grafik tasarımları, afiş, bilboard, yol panosu, TV. sinema filmi, senaryo, görüntü ve sözleri, radyo spotları vb.), Reklama yönelik olarak hazırlanan kompozisyonların basımı, çekimi, yayını ve benzeri çalışmaları kontrol eder ve çalışmaların hedef kitleye ulaşmasını sağlar, kitaplar, dergiler, afişler, grafikler, broşürler ve benzeri reklam araçlarında kullanılmak üzere çizim tasarıları yapar veya yapılmasını sağlar, mal veya hizmetin içeriğine uygun olarak reklam faaliyetlerini konferans ve seminerler gibi halkla ilişkiler faaliyetleri ile destekler, açık hava reklam sunumlarını (stadyum, pano, toplu taşıt araçları) gerçekleştirmek üzere çalışmalarda bulunur, yürütülen reklam kampanyaları ve maliyeti hakkında müşterileri bilgilendirir, her türlü reklam çalışmalarında hedef kitleye ulaşılıp ulaşılmadığı konusunda araştırmalar yapar, gerekli önlemleri alır, reklam etkinliği ölçümleri yapar.

Reklamcı Kullanılan Malzemeler
Grafik tasarım ve uygulamaya özgü özel amaçlı bilgisayar, Tepegöz, dia projeksiyen makinesi, fotoğraf makinesi, karanlık oda malzemeleri, fotokopi makinesi, telefon, teyp, kaset, video, tv., Kırtasiye malzemeleri, Suluboya, guaş boya, fırça vb. boya malzemeleri, Kitap, broşür, dergi, afiş gibi basılı yayınlar, araştırma anketleri, çizim masası vb.

Reklamcı Okulu
Bu mesleğin eğitimi üniversitelere bağlı fakültelerin “Reklamcılık” bölümlerinde
verilmektedir.

Reklamcı Okulu Kaç Yıllıktır
Mesleğin eğitim süresi; Liseden sonra 4 yıldır.

Reklamcı Diploma
Eğitim sonunda bölüm adı yazılı diploma ve "Reklamcı" unvanı alınır.

Reklamcı Meslekte İlerleme
Lisans eğitiminden sonra alanlarında mastır (yüksek lisans) ve doktora eğitimi alarak akademik kariyer yapabilirler, yüksek öğretim kurumlarında araştırma görevlisi, doçent, profesör gibi unvanlarla öğretim üyesi olarak görev yapabilirler. Reklamcılar; radyo, televizyon gibi yayın araçlarıyla veya basılı kaynakları tanıtım çalışmalarında uzmanlaşabilir, sadece konferans ve seminer düzenleme çalışmalarına ağırlık verebilir veya giyim, gıda gibi tek bir sektöre ait reklam kampanyaları hazırlama çalışmalarına yönelebilirler. Anadolu İletişim Meslek Lisesi mezunları, reklamcılık alanında üniversite eğitimine yönelmek isterlerse ek puandan yararlanabilirler. Reklamcılık alanında düzenlenen seminerlere katılarak mesleki gelişim sağlanabilmektedir.

Reklamcı, Reklamcı hakkında, Reklamcı ile ilgili bilgi, Reklamcı mesleği, Reklamcı nasıl olunur, Reklamcı olmak için, Reklamcı olmak için hangi okulu okunmalı, Reklamcının özellikleri, Reklamcı ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim