Hakkında Bilgi

Remayözcü Hakkında Bilgi

Remayözcü Hakkında Bilgi
Remayözcü Görevleri
İş talimatını inceler, örgü kumaş ve malzemeyi kontrol eder, makine ve oturma alanını ayarlar, mayları kontrol eder, iğneyi ve çavanozu kontrol eder, makineye iğne takar, değiştirir, ipliği iğneye takar, ilmekleri maylara takar, zincir dikiş yapar, yapılan işi belirli aralıklarla kontrol eder, arızaları yetkiliye bildirir, çalışma alanının temizlik ve düzenini sağlar, kullandığı makinenin temizliğini yapar

Remayözcü Kullanılan Malzemeler
Remayöz makinesi, Allien anahtarı, Cımbız, El fırçası, Hava kompresörü, İğneler, İplik bobini, Kontrol kalemi, Makas, may düzeltici, maylar, mezura, Tornavida, yıldız tornavida, Çizgi taşı, Ekstrafor, Etiket, İplik, Temizleme bezi.

Remayözcü Çalışma Alanları
Remayözcüler, özel sektöre ait tekstil hazır giyim, örme, trikotaj hazır giyim fabrikalarında ve atölyelerinde çalışabilirler. Modern makinelerin kullanımı ile özellikle son yıllarda önemli ölçüde gelişen remayözcülük meslek alanında mekanik makinelerin yerine, zaman ve kalite açısından çok daha etkili olan elektronik makinelerin kullanımı yaygınlaşmaktadır. Elektronik makinelerin kullanımının giderek yaygınlaşmasına paralel olarak söz konusu makineleri kullanabilecek nitelikli elemana ihtiyaç duyulmaktadır. Meslekte iyi yetişmiş elemanların iş bulma sorununun olmadığı söylenebilir.

Remayözcü Okulu
Bu meslek; İhtiyaç duyulduğunda Milli Eğitim Bakanlığı yaygın eğitim kurumlarında (pratik kız sanat okulları, halk eğitim merkezleri, mesleki eğitim merkezleri, kız teknik öğretim olgunlaşma enstitüleri) düzenlenen meslek kurslarında, İhtiyaç duyulduğunda Türkiye İş Kurumu'nun düzenlediği işgücü yetiştirme kurslarında, Tekstil sektörü bünyesinde bulunan eğitim birimlerinde ve işyerlerinde usta çırak ilişkisi içerisinde öğrenilir.

Remayözcü Meslekte İlerleme
Yeterli tecrübe ve bilgi birikimine ulaşan remayözcüler grup şefliği ve atölye şefliği gibi üst pozisyonlara geçebilmektedirler. Meslek elemanları ek bir eğitimle hazır giyim alanında yer alan ilik, dikiş, düğme, overlok, etek baskı (reçme) makinelerini de kullanabilirler.

Remayözcü, Remayözcü hakkında, Remayözcü ile ilgili bilgi, Remayözcü mesleği, Remayözcü nasıl olunur, Remayözcü olmak için, Remayözcü olmak için hangi okulu okunmalı, Remayözcünin özellikleri, Remayözcü ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim