Hakkında Bilgi

Mısır Piramidleri Nerededir

Mısır Piramidi Nerededir
Dünyanın yedi harikasından günümüze kadar ulaşan tek eser, Mısır’daki Keops Piramididir. Mısır’ın başkenti Kahire yakınındaki Nil Nehrinin batısında bulunan Giza Yaylasında bulunmaktadır. Keops Piramidinin yanında biraz daha küçük olan Kefren ve Mikorinos piramitleri bulunmaktadır. Ayrıca, içlerinde prenseslere ve firavunun en yakın yardımcılarına ait mumyaların bulunduğu beş piramit daha vardır.

Büyük Piramit de denen Keops Piramidi, M.Ö. 2800 yıllarına doğru hüküm süren Mısır’ın 4. Sülale devri hükümdarlarından Keops’un mezarıdır. İkinci büyük piramit, Keops’un kardeşi olan ve O öldükten sonra firavun olan Kefren’e aittir. Küçük piramit ise M.Ö. 2500′lü yıllarda hüküm süren Mikerinos’a aittir. Mısır piramitleri yeryüzündeki anıt-kabirlerin en eskileri ve en büyükleridir. Bunların en haşmetlisi olan Keops Piramidi dış görünüşü ile de “Dünyanın Birinci Harikası” olma niteliğine hak kazanmıştır.

Mısır Piramidi, Mısır Piramidleri, Mısır Piramidleri Nerededir, Mısır Piramidleri Nerede, Mısır Piramidleri Nerde, Mısır Piramidi ne zaman yapıldı, Mısır Piramidi yeri nerededir, Mısır Piramidi kim yaptı, Mısır Piramidi ne zaman yapıldı,
farmasi ocak kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim