Hakkında Bilgi

Moderatör Nedir - Moderatörlük Nedir

Moderatör Nedir - Moderatörlük Nedir
Moderatör, Türkçe'de tam karşılığı yönlendirici, olay yöneticisidir. İnternette sıkça karşılaştığımız bu mevki standart olarak User/Kullanıcıdan 1 kademe üsttedir. En çok kullanım alanı forumlar ve IRC kanallarıdır. Forumlarda konu silme, düzenleme, kilitleme vs yetkileri bulunur.

Moderatörlerin görevi nedir?
Bölümdeki tüm konuları istisnasız okumak ve yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek ve içerisinde küfür, polemik, reklam vs. gibi durumlarda konuya anında müdahale etmek gerektiğinde konuyu kapatmak, taşımak veya silmektir.

Administrator ( Admin ) : Forumun her şeyi ile ilgilenir, "site sahibi " ile beraber forumun işleyişini düzenler. Forum yönetimi ve işleyişi ile ilgili kararları verirler. Bu kararlar konusunda, gerektikçe modlara ve yöneticilere de danışırlar.Yönetici ve Mod alımı ile ilgilenirler.

Süper Moderatör : Her bölümü düzenleme (konu silme ,kilitleme ) ve BAN yetkileri bulunur, modların bir üst makamıdır. Bu yönüyle adminlere de yardımcı olurlar.
Forumda gördüğünüz aksaklıkları ve şikayetlerinizi on -line yani o anda forumda bağlı olan yöneticilere Özel Mesaj yolu ile iletebilirsiniz.

Moderatör ( Mod ) :Sadece sorumlu olduğu bölümlerde düzenleme yapma yetkisine sahip yöneticilerdir.Forumda gördüğünüz aksaklıkları ve şikayetlerinizi on -line yani o anda forumda bağlı olan yöneticilere Özel Mesaj yolu ile iletebilirsiniz.

Mevki sıralamasına göre:
1. Webmaster
2. Admin/Yönetici
3. Yardımcı Admin/Co-Admin
4. Süper Moderatör/Super Moderator
5. Moderatör/Moderator
6. Üye/User
7. Misafir/Guest
Moderatör nedir, Moderatör ne demek, Moderatör hakkında bilgi, Moderatörün anlamı, Moderatör ne demektir, Moderatörlük, moderatörlük nasıl yapılır, moderatörlerin görevleri, moderatörün işi nedir,
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim