Hakkında Bilgi

Mona Lisa Tablosu

Mona Lisa Tablosu
Mona Lisa, İtalyan Rönesans sanatçısı Leonardo da Vinci'nin eseridir. Tablodaki kadın, yüzündeki "gizemli gülümseme" ile sanat tarihinin bir parçası haline gelmiştir.

Leonardo, "Mona Lisa" tablosu için çalışmalarına 1503 yılında başladı ve eseri tamamlaması üç - dört yıl sürdü. Eser şu anda Fransa'daki Paris - Louvre Müzesi'nde sergilenmektedir. Ayrıca tablonun güvenliği gelişmiş bir X-ışını sistemiyle sağlanmaktadır.

Yüz ayrıntısı
Modelin kimliği "Mona Lisa" tablosunda betimlenmiş olan kişinin kimliği kesinlikle belirlenememiş olmasına karşın; sanat tarihçileri, modelin kimliği ile ilgili pekçok fikir yürütmüş ve iddialarda bulunmuşlardır. Leonardo hakkındaki ilk biyografiyi yazan Vasari, dönemin önemli kişilerinden biri olan Francesco del Giocondo'nun eşi Mona Lisa'nın tabloda resmedilen kişi olduğunu düşünmüştür. Bu kişinin kimliği ile ilgili sayısız iddiadan sadece biridir. İşte bu nedenle "Mona Lisa", aynı zamanda "Jocondo" olarak da anılır.

Bell Laboratuvarları'ndan, Dr. Lillian Schwartz Mona Lisa'nın, Leonardo'nun kendi-portresi olduğu fikrini ortaya atmıştır. Bunu savı ortaya atarken dayandığı kanıtlar, sayısal analizler yardımı ile elde edilen, Leonardo'nun ve tablodaki modelin yüz özelliklerinin aynı olduğununa dair sonuçlardır. Ayrıca bazı iddialar da Mona Lisa'nın Leonardo Da Vinci'nin yanında çalışan bir kişi olduğu yönündedir. Doğruluğu kanıtlanmasa da bu yönde iddialar çoğalmaktadır. Aynı zamanda yapılan son labaratuar araştırmalarıylada Mona Lisa'nın esrarengiz gülüşünün anlamı ortaya çıkmıştır.Portrelerdeki duyguları anlayan cihazla mona lisanın o anki duygusunun mutluluk ve da vincinin resmini çizmesinden kaynaklanan bir utangaçlık ayrıca %2 öfke olduğu tespit edilmiştir.Böylelikle araştırma ve merak konusu olan mona lisanın mutlumu mutsuzmu konusu cevaplanmaktadır.

Mona Lisa, Mona Lisa Hakkında, Mona Lisa ile ilgili bilgi, Mona Lisa yı kim yaptı, Mona Lisanın özellikleri, Mona Lisa ne zaman yapıldı, Mona Lisa Tablosu, Mona Lisanın Tablosu, Mona Lisa Tablosu hakkında bilgi, Mona Lisa Tablosu ile ilgili bilgi, Mona Lisa Tablosunu kim yaptı, Mona Lisa Tablosu ne zaman yapıldı, Mona Lisa Tablosuyla ilgili bilgiler, hakkında bilgi nedir,

farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim