Hakkında Bilgi

Net Nedir

Net Nedir?
Net: Bütün çizgileri belirgin olan, gözün bütün ayrıntılarıyla algıladığı, iyi görünen,
Net: İyi duyulan ses,
Net: Kesintilerden sonra geri kalan miktarda olan,
Net: Açık seçik olan, anlaşılmaz yanı bulunmayan,
Net: İnternetin kısaltılmışı, Günümüzde bilgisayar dünyasında internet olmazsa olmaz derecede önemli bir yer edinmeye başladı. Artık insanlar ev ve işyerlerinde kullandıkları uygulamalarına da internet üzerinden erişip kullanmak istiyorlar. Bu internetin getirdiği özgürlüğün kaçınılmaz bir sonucudur.

NET Framework, Microsoft tarafından geliştirilen, açık İnternet protokolleri ve standartları üzerine kurulmuş komple bir uygulama geliştirme platformudur. Buradaki uygulama kavramının kapsamı çok geniştir. Bir masaüstü uygulamasından tutun, bir web tarayıcı uygulamasına kadar her şey bu platform içinde düşünülmüştür ve desteklenmiştir. Bu uygulamaların birbirleriyle ve geliştirildiği ortam farketmeksizin dünyadaki tüm uygulamalarla iletişimi için kolayca Web Servisleri oluşturulmasına imkan verilmiştir. Bu platform, işletim sisteminden ve donanımdan daha üst seviyede taşınabilir olarak tasarlanmıştır. Microsoft, üzerinde çok çalışılmış, düşünülmüş bir ürün ortaya sunmuştur ve görünen-beklenen o ki, ileride sunacağı tüm ürünler de bu yeni platformu hedef alacaktır. Bu serinin ilk ürünleri Windows Server 2003 ve Visual Studio 2003 satışa sunuldu zaten.

Belki temelinde yatan fikir olarak kimi teknolojilerin klonlandığı iddia edilebilir ki ediliyor da. Lâkin neticeye bakıldığında önümüzde çiçeği burnunda duran NET interneti hedef alan bileşen setiyle, programcıları özgürleştiren, diller arası etkileşime olanak tanıyan dil bağımsız mimarisiyle, donanım-bağımsız ara seviye derleme ve güvenli talimat icraatını güvence altına alan çalışma zamanı ortamıyla, web uygulamalarına getirdiği özgün ve radikal yaklaşımıyla, zengin ve mükemmel organize edilmiş sınıf kütüphanesi ve dokümantasyonu ile,
sınırları ortadan kaldıran web servisi desteğiyle, ve daha da sayabileceğimiz bir çok özelliğiyle benzetildiği teknolojileri geride bırakan inkar edilemeyecek seviyede özgün bir platformdur.
net, net nedir, net ne demek, net hakkında, net ile ilgili bilgiler, net hakkında bilgi, net ne demektir, net anlamı,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim