Hakkında Bilgi

Oruç tutamayanlar ne yapmalı

Oruç tutamayanlar ne yapmalı
Oruç tutamayan ne yapmalı
Oruç tutamayacak kadar yaşlı veya hasta olan kişiler, oruç tutamazlarsa eğerki fakir değilse fidye verirler, bu fidye miktarıda Diyanet işleri tarafından belirlenir, 2011 yılı için oruc tutamayacaklar için belirlenen fidye miktarı aşağıdaki gibidir.

Oruç tutamayanlar ne kadar para vermeli 2011
Din İşleri Yüksek Kurulu 2011 yılı Ramazan ayından 2012 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar en düşük sadaka-i fıtır miktarı 7,5 lira olarak tespit etti.

Fidye verdikten sonra, oruç tutabilecek hale gelen hasta, tutamadığı oruçlarını kaza eder.

Eğer fidye veren kişi hastalıktan tamamen şifa bulur ve iyileşirse, tutamadığı oruçları için fidye vermiş olsa bile, yeniden oruçlarını gününe gün kaza eder.

Eğer fidye veren kişi hastalıktan iyileşmez ve sıhhate kavuşmaz ise, verdiği fidyeler ile Ramazan ayının feyzinden eksilme olmadan oruç borcundan kurtulmuş olur. Böylece Ramazana özel bir şefkatle hastalığımızı fakirlere dönük bir hibe şölenine çevirmemiz mümkün olmuş olur.

Fakir olan ise fidye vermez, dua eder.

Bu tespit edilen tutar sabit bir tutar olmayıp en aşağı verilecek miktardır imkanları bulunan kişiler daha yüksek miktardada fidye verebilirler.

Oruç, Oruç tutamayanlar, Oruç tutamayanlar ne yapmalı, Oruç tutamayanlar hastalar ne yapmalı, Oruç tutmayanlar ne yapmalı, Oruç tutamayanlar ne kadar para vermeli, Oruç tutamayan ne yapmalı, Oruç tutamayanlar ne yapmalı diyanet, Oruç tutamayanlar ne yapmalı 2011, oruç tutamayan ne yapmalı
Farmasi Mays Katalou 2018
Eitim ve gretim Eitim ve gretim