Hakkında Bilgi

Osmanlıcılık Nedir

Osmanlıcılık Nedir
Tanzimat döneminde, İmparatorluk içindeki değişik etnik grupların Batı devletlerinin desteğini alarak bağımsız olma düşüncesinin ortaya çıkması.

Osmanlıcılığın Amacı
Osmanlı İmparatorluğu içindeki tüm etnik grupların üzerinde bir "Osmanlılık" duygusunu ve bu duyguya paralel olarak bir "Osmanlı Milletini" ortaya çıkararak Osmanlı Devleti'nin menfaatleri doğrultusunda gayret sarf etmelerini sağlamak.

Osmanlıcılığın Temel Düşüncesi
Osmanlılık düşüncesi geçmişteki gibi uygulandığında tekrar başarılı olabilir.


OSMANLICILIK
Osmanlıcılık,Osman Gazi'nin 13.yüzyılda kurduğu, Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra dağılan Türk İmparatorluğu'na ve bunun uyruklarına verilen Osmanlı sözcüğünden gelir. Osmanlılık ilkesini kabul edenlerin yolu anlamında kullanılmıştır. Osmanlı İmparatorluğu, otuzsekiz ulustan kurulu uyruklar topluluğudur.

Osmanlı İmparatorluğunun kullandığı Osmanlıca; Arap ve Fars kültürlerinin etkisi altında yapısına bu dillerden aşırı derecede sözcük, hatta dilbilgisi özellikleri giren, o dönemin şair ve yazrlarının çoğunca kullanılan Türkçe'ye Tanzimat'tan verilen isimdir.

osmanlıcılık, osmanlıcılık nedir, osmanlıcılık ne demek, osmanlıcılık neye denir, osmanlıcılık ile ilgili bilgiler, osmanlıcılık hakkında bilgi, osmanlıcılık ne demektir, osmanlıcılık anlamı, osmanlıcılık hakkında kısa bilgi, osmanlıcılık nedir kısaca
farmasi ocak kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim