Hakkında Bilgi

Özgürlük heykeli - Dünyadaki Tarihi ve Turistik Yerler

Özgürlük heykeli - Dünyadaki Tarihi ve Turistik Yerler
Amerika Birleşik Devletleri'nin sembolü olan bu heykel, Amerika'nın Avrupalılar tarafından keşfedilmesinden sonra bu kıtada dikilen en büyük anıttır. New York Limanı'nın girişindeki Özgürlük Adası'nda bulunmaktadır. Dünyayı aydınlatan hürriyet meşalesini temsil eden bu heykel, Fransız heykeltıraş Frederic Auguste Bartholdi tarafından yapılmış ve 1886 yılında Fransız hükümeti tarafından ABD'ye hediye olarak gönderilmiştir.

Heykel dövme bakırla kaplıdır. Gövdesi 46 metre olup kaidesiyle birlikte yüksekliği 100 metredir. Heykelin meşaleyi tutan sağ elinin yüksekliği 13 metredir. Başının genişliği 2 metre olup tacı ile birlikte yüksekliği 5 metredir. Heykelin içinden meşaleye kadar 168 basamaklı bir merdivenle çıkılır. Meşalenin etrafındaki dehlizde 15 kişi birarada gezebilir.

Dünyadaki Tarihi ve Turistik Yerler, Özgürlük heykeli, Özgürlük heykeli nerde, Özgürlük heykeli nerede, Özgürlük heykeli hakkında bilgi, Özgürlük heykeli ile ilgili bilgi, Özgürlük heykeli bilgi, Özgürlük heykeli kısa bilgi, Özgürlük heykeli özet bilgi,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim