Hakkında Bilgi

Parmaton İlaç

Parmaton İlaç
Pharmaton. Farmaton diye okunan bu ilaç içildilkten sonra bünyesinde bulundurduğu bütün vitaminleri vüzuda zerk ederek, insanı hiç uyumasa bile, sanki hiç uykuya ihtiyacı yokmuşcasına ayakta tutuyor ve on numara dikkat sağlıyor.

Konsantrasyon bozukluğuna da iyi geldiği iddia edilen, her bir kapsülün yaklaşık üç santim boyunda olduğu*, içinde a, d3, e, b1, b2, b5, b12, c, folik asit, çinko gibi genellikle vücudun kendi kendine üretemediği* vitamin ve minerallerin bulunduğu kompleks ilaç.

Formülü:
Pharmaton Kapsül, Ginseng ekstresi G115, lesitin, vitaminler, mineraller ve oligoelementler içeren kombine bir preparattır. Kullanılan Ginseng ekstresi G115 özel bir ifllemle gerçek Ginseng köklerinden (Panax Ginseng C.A.Meyer) hazırlanmakta olup içindeki etken maddeler sabit (standart) miktarlarda bulunmaktadır.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:
Pharmaton Kapsül'den yorgunluk, fiziksel performans azalması, konsantrasyon azalması ve bitkinlik durumlarında yararlanılmaktadır. Pharmaton Kapsül hastalıktan sonraki nekahat dönemlerinde ve vitamin, mineral, oligo-elementlerin yetersiz alındığı durumlarda destek amacıyla kullanılabilir.

Kontrendikasyonları:
Kalsiyum düzeylerinin yükselmesi veya kalsiyum atılımının artması fleklindeki kalsiyum metabolizması bozuklukları, gıdalar ile fazla miktarda A vitamini ya da D vitamini alınması, A vitamini ya da D vitamini içeren diğer ilaçların kullanılması, böbrek fonksiyon bozukluğu, retinoidlerle (bazı akne ilaçları) yapılan tedavi, Pharmaton Kapsül'ün içindeki maddelerden birine veya birkaçına karşı aşırı duyarlılık.

Uyarılar/Önlemler:
Pharmaton Kapsül hekimin önerdiği flekilde kullanılmalıdır. Gebelik ve laktasyonda Pharmaton Kapsül hekim önerisi ile alınmalıdır. Kullanmadan önce Kullanım Kılavuzu' nu dikkatlice okuyunuz. Kullanmakta olduğunuz ilaç var ise, muhakkak doktorunuza ve eczacınıza bildiriniz.

Yan etkiler/Advers etkiler:
Nadiren Pharmaton Kapsül kullanımına bağlı gastrointestinal yan etkiler görülebilir.

İlaç etkileşimleri:
Diğer ilaçlarla bilinen bir etkileşimi yoktur.

Kullanım şekli ve dozu:
Günde 1 kapsül, tercihen sabah kahvaltısı sırasında alınır. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanımı önerilmemektedir. Kapsüller çiğnenmeden bir miktar sıvı ile yutulmalıdır. Yutma güçlüğü olan kişilerde kapsül kesilerek açılıp, içeriği yiyecekler ile karıştırılabilir. Pharmaton Kapsül şeker içermediği için diyabetli hastalar tarafından da kullanılabilir.

İlaç, Parmaton, Parmaton ilaç, Parmaton ne işe yarar, Parmaton fiyat, Parmaton fiyatı, Parmaton ilacın özellikleri, Parmaton nedir, Parmaton hakkında bilgi, Parmaton ile ilgili bilgi,
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim