Hakkında Bilgi

Peri Bacaları Nerededir

Peri Bacaları Nerededir - Kapadokya'ya Nasıl Gidilir
Türkiyedeki tüm popüler turizm bölgeleri gibi Kapadokya bölgesine ulaşım çok kolaydır.

Havayolu İle Kapadokya'ya nasıl gidilir?
Kapadokya ya gelmenin en kolay yolu İstanbuldan uçak ile gelmektir. Türk Hava Yolları'nın her gün İstanbul-Nevşehir arasında karşılıklı uçak seferleri bulunmaktadır. Tuzköy Havaalanı Nevşehir merkezine 30 km uzaklıktadır. Nevşehirde yerleşim yerleri birbirlerine çok yakın olduğu için ortalama 20 dakikalık yolculuk ile dilediğiniz bölgeye ulaşabilmeniz mümkündür.

İkinci uçuş alternatifiniz ise Kayseri Havaalanı. Kayseri Havaalanı ise Nevşehir merkeze 100 km kadar uzaklıkta. Yol düzgün olduğu için yaklaşık 45 dakida içersinde bölgeye gelmek mümkün.

Özel araç ile Kapadokya'ya nasıl gidilir?
Aracınızla gelirseniz Kapadaokya'da gezmek için çok büyük avantaja sahip olacaksınız. Gerçi günlük çok makul fiyatlara araba veya jeep kiralayabilmeniz mümkün ama gidiş ve dönüş yolunda uğrayabileceğiniz bazı güzel yerlerden de mahrum olabilirsiniz. Yol İstanbul'dan Ankara'ya kadar otoban, Ankara'dan Kapadokya'ya kadar da kesintisiz çift yol. Ankara-Kapadokya arasında iki yol alternatifi var. Birisi Konya yolundan Gölbaşı-Koçhisar-Aksaray-Nevşehir rotası. Diğeri ise Samsun yolundan Kırıkkale-Kırşehir-Nevşehir rotası. Aksaray yolu ağır vasıtalar nedeniyle kalabalık ve yolda çeşitli bozukluklar olabilir. Kırşehir yolu ise hem 30 km kadar kısa hem de çok daha sakin ve çok daha düzgün bir yol. Aslında ben gelişte Kırşehir dönüşte de Aksaray yolu'nu tavsiye ederim. Kırşehir yolu üzerinde Hacı Bektaşi Veli'nin türbesine uğrayabilirsiniz. Aksaray yolu üzerinde de çeşitli kervansaraylar, Ihlara ve Tuz Gölü bulunuyor. Ankara- Kapadokya arası 270 km yani ortalama 3 saat sürüyor.
Diğer istikametler ise şöyle sıralanabilir.
* Ege Bölgesi: Afyon - Konya - Aksaray - Nevşehir
* Adana: Pozantı - Niğde - Nevşehir
* Antalya: Manavgat - Konya - Aksaray - Nevşehir
* Karadeniz: Samsun - Çorum - Yozgat - Nevşehir

Otobüs İle Kapadokya'ya nasıl gidilir?
Eğer ucuz uçak bileti alamadıysanız otobüs yolculuğu en ekonomik ikinci tercih olacaktır. Büyük şehirlerin yanı sıra Bodrum, Kuşadası, Fethiye gibi popüler turizm merkezlerine de karşılıklı otobüs seferleri düzenlenmektedir. Kapadokya bölgesine Metro Turizm, Nevşehir Seyahat ve Öncü Göreme Turizm otobüs firmaları hizmet vermektedir. Ankara - Nevşehir arası otobüs ile 3.5 saat kadar sürmektedir. Yolculuk hoş bir Tuzgölü manzarası eşliğinde Aksaray üzerinden yapılıyor ve Konya Kulu Makası mevkiinde bulunan dinlenme tesislerinde yarım saatlik mola veriliyor.

Tren ile Kapadokya'ya nasıl gidilir?
Bu yolculuk alternatifleri macera duygularınızı yeterince tatmin etmemiş olabilir. Peki Ankara veya İstanbul'dan Kayseri'ye nostaljik bir tren yolculuğu yapmaya ne dersiniz? Tren ile Kayseri'ye vardıktan sonra kolayca Kayseri Otobüs terminaline gidebilir ve her saat Kapadokya'nın her yerine araç bulabilirsiniz. Kayseriden otobüs yolculuğu geleceğiniz yere göre 45-60 dakika kadar sürmektedir. Geniş bilgi için Devlet Demir Yolları'nın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Peri bacaları, Peri bacası, Kapadokyaya Nasıl Gidilir, Peri Bacaları, Peri Bacaları nerededir, Peri bacaları nerededir, Peri bacalarına nasıl gidilir, Peri bacalarına gidiş, Peri bacaları nerede, Peri Bacaları nerede, Peri Bacası nerede, Kapadokyaya nasıl gidilir
farmasi ocak kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim