Hakkında Bilgi

Sigarayı Bırakma Yöntemleri

Sigarayı Bırakma Yöntemleri
YAŞAMA DÖNÜŞ OPRESYONU…

Son sigaranızı içtiniz… İçinizdeki güçle konuşup onunla bir anlaşmaya vardınız.. Burada sizin en büyük silahınız içinizdeki güç… siz bu operasyonu sadece yöneteceksiniz… Eğer samimiyetle konuştuysanız, Ruhunuz gereken her şeyi yapacak, her ayrıntıyı dikkatle uygulayacak… sizin bu operasyondaki asıl göreviniz ruhunuzu bu yolda tutmak… savaşa devam etmesi için onu savaş alanında tutmak…

Siz şimdi sigarayı bırakmak gibi bir şeyle uğraşmıyorsunuz… Yaşama dönüş operasyonunu başlatıyorsunuz…Eski mutlu ve huzurlu hayatınızı içinizde büyüttüğünüz bir canavardan geri alma için mücadele kararı verdiniz..

(Burada kendi kendinize tekrarlamanız gereken bir telkin verilmiştir.)

Ben sadece bedenden ibaret değilim…

İçimde hayatımı devam ettiren, beni koruyan ve müthiş yeteneklerle donatılmış bir güç,bir bilinçaltım olduğunu biliyorum…

Sigaralı bir hayatı ben tercih etmiştim. ve ben bu tercihi yaptıktan sonra , bu davranış bilinçaltım,Bilinçaltım,içimdeki güç tarafından sevk ve idare edilmektedir. Bundan dolayı irademi bu işin içine karıştırarak bu davranıştan uzaklaşamayacağımı çok iyi biliyorum.

Bilinçaltım sigara içmeyi benden öğrendi..Öğrenmesi zaman aldı…Bu davranışı değiştirebilmesini de öğrenmesi gerekmektedir. Bunu da ben öğretebilirim. Bilinçaltım bunu öğrenir öğrenmez bu davranış yerine, daha faydalı ve tatmin edici bir davranışı seçeceğinden eminim.

Ben burada söyleyeceğim şeyleri Bilinçaltıma hitaben söylüyorum..

Bunların hepsini kesinlikle inanıyorum.

Bunlardan eminim.

Bilinçaltımın beni dinlediğinden ve anlayacağından eminim.

Bilinçaltımın burada söyleyeceğim şeyleri yaparak hayatımın akışını değiştireceği muhteşem bir güce sahip olduğunu biliyorum.

Ben bugün hayatımla ilgili bir karar verdim. Bugün bundan sonra hayatımın nasıl devam edeceğini, sorunlarımın adını doğru koyup, doğru çözümlerle yola çıkmam gerektiğini biliyorum.

Ben çok iyi biliyorum ki, doğduğum esnada, hayatımı güzel yaşamam için, mutlu olmam için bana gerekli olan her şey öğretilmiştir.hayatıma dışardan destek almadan , çok mutlu olacağım kaynaklara ve güce sahip olduğumu biliyorum. Bunlar doğuştan bana verilen çok kıymetli ve önemli şeylerdir. Biliyorum ki, can taşımak çok ciddi bir sorumluluk istiyor ve ben taşıdığım bu canın bütün sorumluluğunu üstüme alıyorum.

Çocukluk arkadaşlarımdan benimle büyüyen insanlara bakıyorum. Onların bazıları hayatı olduğu gibi yaşıyor, ben ise hayatıma onlardan farklı,gereksiz ve fazladan bir takım davranışlar katmış oluyorum. Daha mutlu olayım diye, daha huzurlu olayım diye hayatıma kattığım çok önemli bir şey var ki, ben onu zevk niyetine yaparken, istemediğim uyuşturucu bağımlıları sınıfına girmişim. Ben istedikçe o gelmiş, o geldikçe bende istek uyandırmış ve hayatımın olmazsa olmazı haline dönüşmüştür.

Hayatıma kattığım fazladan bir şeyle şimdi boğuşuyorum. Hayatım için gereksiz bir şeyle uğraşıyorum. Bu fazlalık o kadar sinsice içime sinmiş ki, ben bunun hayatın fazlalığı olduğunu dahi unutmuş, hayatımın merkezine koymuşum. Hayatımın merkezine , huzur ve mutluluğuma engel olan bu davranışımın yerine, hayatı muhteşem kılacak bazı davranışlarımın olduğunu biliyorum. Bilinçaltımın bu daha haz veren ve beni daha mutlu edecek davranışları bundan böyle tercih edeceğini biliyorum.

Ben bir can olduğumu biliyorum. Diğer insanlar gibi canlılığımın belirtisi olarak, yaşama sevinci olarak nefes alabiliyorum. Başta nefesimin bana can olan kısmına dünyanın zehirini doldurarak , yaşamımdan alacağım mutluluk duygusunu en aza indirmiştim,şimdi bu düzeni bilinçaltım vasıtası ile değiştiriyorum.

Taşıdığım canın beni düşündüğünü çok iyi biliyorum. Biliyorum ki, zehirden zevk alır hale getirdiğim bilinçaltıma bunu ben öğretmiştim. Bilinçaltıma öğrettiğim bu yanlış durumu düzeltebileceğimi biliyorum.Bilinçaltım için bir isteğin olup olmaması önemli değil. Bilinçaltım yeryüzündeki en büyük enerji ve mutluluk kaynağı ve her şeyi yapabilen bir güce sahiptir. Şimdiye kadar onun gücünden faydalanamadım. Ona zararlı şeyleri öğrettim. O da ben öğrettiğim için bunu programladı ve hayatımın bir parçası gibi algıladı. Ben aslında fazla olan bu şeyi Bilinçaltım aracılığı ile hayatımdan çıkardığımda , gerçek huzur ve mutluluğu bulacağımı biliyorum.

Çok iyi biliyorum ki, şuan benim hayatımın işleyişinde problem var. Nefes alan her canlı mutlu olmak üzere programlanmıştır. Ve her insan ,Yaşama tutunabilme, yaşamı sürdürebilme özelliğine sahiptir. Ben de bu özelliği taşıyorum.

Bir zamanlar , kendimi zorlayarak, Bilinçaltıma kodladığım çok önemli bir davranışımın olduğunu biliyorum. Bu davranışım hayat akışıma engel olmaktadır. Ben yemek yedikten sonra tok olmanın zevkini ve mutluluğunu yaşamadan önce bu kötü davranışımı sergiliyorum. Hayatımda ne zaman ruh halimde bir değişiklik olursa , bir şey yapmadan önce bu davranışı sergiliyorum. Bu davranışı sergilemediğim zaman, sanki bir sonraki şeyi yapamayacağımı düşünmeye başlıyor ve korkuyorum.Bu korku bana bu davranışı yaptırıyor. Ama biliyorum ki , normal insanlar bir şeye başlamak için sadece nefes almalarının yeterli olduğunu bilirler. Ben ise nefes almak yerine bu kötü davranışımı yapıyorum. Bunu o kadar sık ve hayatımın o kadar çok alanında yapıyorum ki, bu beni normal insanlardan ayırıyor. Gün geçtikçe hayatımın akışına koyduğum bu engelin benim neredeyse bütün hayatımı engelleyecek hale gelmekte olduğunu biliyorum.

Biliyorum bunu bilinçaltıma ben öğretmiştim. Çok eziyet çekmiş ve çok şeye katlanmıştım. Ben kurtulmak istediğim bu davranışım için aynı şekilde katlanmam gereken şeylere katlanmayı göze alıyorum. Hayatımın sorumluluğunu üstüme alıyorum.

Şimdiye kadar , her sigara içme isteği duyduğumda, onun yerine koyacak, onun yerine yapacak bir şeyim olmadığı için sigarayı içiyordum…

Bilinçaltım! sigara içme isteğini olumlu bir niyetle ortaya çıkardığını biliyorum…Bu isteğin doğduğu yerde benim için olumlu bir niyet taşıdığını biliyorum. Bu niyet, mutlaka bana faydalı ve mutlaka yararlıdır. Beni korumak ve mutlu etmek için taşıdığın bu niyeti, sigara içme davranışından ayırmanı istiyorum… sadece birbirinden ayırmanı istiyorum. Bu niyetin ortaya çıkardığı sigara içme davranışının yerine , beni daha çok mutlu edecek davranışlarımın olduğunu biliyorum…Sigara içme davranışından elde etmeye çalıştığın faydadan daha faydalı,daha kolay bir davranışı seçmeni istiyorum.

Bu niyetinden beklenen faydaların hepsininin daha iyisini, daha güzelini, daha mutlusunu nefesimin yaptığını biliyorum. Bundan böyle bir sigaradan beklediğin bütün faydaları fazlası ile sağlayan nefes alma davranışımından da alabileceğini bilmeni istiyorum.. Nefes almak, benim yaşamam için gerekli olan birçok şeyi sağlamaktadır. Bundan sonra sigara içme isteği yerine , nefes alarak aynı faydaları elde etmeni istiyorum. Nefes hayatımın kaynağı, yaşama sevincimdir…bana hiç akla gelmedik faydalar sağlar…

Beni sigara içme isteği ile karşı karşıya bırakmadan, ben farkında olmadan, dikkatini nefesime vermeni , ve beklediğin bütün faydaları nefesimden karşılamanı istiyorum.

Sigara içiminden beklediğin bütün faydaları, elbette benim farkında olmadığım başka davranışlarım da karşılayabilir. İstersen nefes dışında, aynı mutluluk ve tatmin duygusunu sağlayacak aynı faydaları sağlayacak başka davranışlar da seçebilirsin. Sigara içmeyi gerektiren niyetin ortaya çıktığında, ben farkında olmadan, aynı faydaları sağlayacak başta nefes olmak üzere,başka davranışları seçeceğine inanıyorum. Bu niyet ortaya çıktığı andan itibaren, sigara yakma yerine seçtiğin davranışı ben farkında olmadan yapabilirsin. Bunu benim bilmem gerekmiyor. Başka bir davranış seçip seçmediğini, sigara içme isteği gelmediği zaman ben bileceğim.

Ruh halim değiştiğinde… yeni bir duygu geliştiğinde… ağzımın tadı değiştiğinde…vücudumda herhangi bir şey değiştiğinde…yeni bir ortama geçtiğimde…Yeni bir şeyle karşılaştığımda… bir engel gördüğümde… mutlaka sigara yakarak bunlara devam edebiliyordum…

Ben diğer insanlar gibi bunları doğal olarak yaşamak istiyorum. Bunların hepsinin yapılması için nefes alıyor olmamın yeterli olduğunu biliyorum… bundan sonraki hayatımda karşılaştığım bu durumlarda, fazladan hayatımın içine koyduğum sigara davranışının yerine nefesime dikkatini vererek karşılayacağını biliyorum. Çok gereksiz… beni engelleyen… Normal bir insan gibi davranmamı engelleyen bu davranışın yerine, beni daha mutlu edecek başka davranışlar seçeceğini biliyorum.Buna gücün yeter, bunu ben istiyorum.

Lütfen henüz sigaraya başlamadığım döneme gitmeni istiyorum…(ara) o zaman mutlu ve huzurlu yaşamak için kullandığım davranışlarımı hatırlamanı istiyorum… Ruh halim değiştiğinde… yeni bir duygu geliştiğinde… ağzımın tadı değiştiğinde…vücudumda herhangi bir şey değiştiğinde…yeni bir ortama geçtiğimde…Yeni bir şeyle karşılaştığımda… bir engel gördüğümde… Neler yapıyordu isem… bu davranışlara dikkat etmeni istiyorum… Bu davranışları şimdi de sergileyebileceğimi biliyorum…Bu davranışların hepsini ya da birini şimdiki sigara davranışı yerine seçeceğinden eminim. Böylece kendi ellerimle bozduğum hayat akışını düzeltmiş olacağım. Bu davranışları seçip bugün de bunları yapmamı istediğinde ben daha mutlu olacağım…

Sigara davranışının sergilendiği hayatı, bozulmuş bir hayat olarak görüyor ve hissedebiliyorum… Bu yaşam şeklini değiştiren davranış yerine beni daha çok mutlu edecek bir davranışımı seçmeni ve hayata geçirmeni istiyorum… hangi davranışı seçtiğini bilmem gerekmiyor… Bunun için gücünün olduğunu ve çok zengin kaynaklara sahip olduğunu biliyorum. Bu tercihi yaparken, bilincimin bunu bilmesi gerekmiyor…

Herhangi bir zamanda farkında olarak ya da olmayarak bir sigara yakmaya niyetlenirsem…. Bir tek nefesin dahi beni bağımlı hale getireceğini biliyorum. Ben her bağımlılığı reddediyorum. Bağımlılık beni insanda var olan mutluluk duygusunu engeller…

Sigara aklıma geldiği andan itibaren, bunun bir bağımlılık ve uyuşturucu tuzağı olduğunu bilmeni istiyorum. Bu tuzağı bilinç seviyeme çıkararak beni uyarmanı istiyorum. Kötü bir şey yapmaya çalışırken, beni durdurduğun bazı davranışlara sahip olduğumu biliyorum… Sigara aklıma geldiğinde, beni buna engel olacak bir davranışa sürüklemeni istiyorum…

Sigara ile ilgili zihnimdeki her resme, dikkat tuzak uyarısını koymanı ve ben farkında olmadan bunu engellemeni istiyorum…Bu engelleyici davranışı senin seçmen gerekiyor. Engellemek için istediğin davranışı seçmeni istiyorum…

Şimdi ve gelecekte , sigara ile ilgili gördüğüm her şeyi “nikotin tuzağı” olarak görmeni istiyor ve bunu engellemeni istiyorum..

Şimdi ve gelecekte , sigara ile ilgili her duyguyu “nikotin tuzağı” olarak işaretlemeni ve bunu engellemeni istiyorum…

Şimdi ve gelecekte , sigara ile ilgili her sesi “nikotin tuzağı” olarak işaretlemeni ve bunu engellemeni istiyorum…

Sigara kelimesini gördüğüm ve duyduğum her yerde, bu engelleyici davranışı sergilemeni istiyorum…

Sigarasız bir hayatı tercih ederek, sigara içen herkesin durumunu biliyorum… Onları gördüğüm her yerde, onlara katılmak şöyle dursun, onları o bataktan çıkarmak için yardım edeceğim…Onlar gerçekten yardıma muhtaç insanlardır… Onlar farkında olmadıkları halde bozulmuş bir hayatı , hayatın kendisi zannediyorlar..Onlar bir nefes sigara içtiklerinde, uyuşturucu bağımlısı haline gelirler, bu bağımlılık onlarda sıkıntılara neden olur, bu sıkıntılar tekrar sigara içirir, içilen sigara bağımlılığı sürdürür, bağımlılık yeni sıkıntılar ortaya çıkarır.. ve bu kısır döngü inanılmaz bir hızla devam eder…ben bu kısır döngüden çıkmanın yegane yolunun bir tek nefes sigaradan dahi uzak durmam olduğunu biliyorum… Bir tek nefesle hayatımı komple değiştirecek sinsi bir tuzağın içine düşmüş olurum…

Sigara, Sigarayı bırakma, Sigarayı bırakma yöntemleri, Sigara nasıl bırakılır, Sigarayı bırakmak için, Sigarayı bırakma nasıl olmalı, Sigarayı bırakmak için neler yapılmalı, Sigarayı bırakma yöntemleri nelerdir, Sigarayı bırakma yöntemleri hakkında bilgi, hakkında-bilgi-nedir,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim