Hakkında Bilgi

Silinen Resimleri ve Dosyaları Kurtarma

Silinen Resimleri ve Dosyaları Kurtarma
Flaş Diskden, Harddiskten, Telefondan, Bilgisayardan, Usb den, Hafıza Kartından Silinen Resimleri, Videoları, Dosyaları, Kurtarma, Geri Getirme,

Yanlışlıkla silinen, formatta silinen, yanlış format sonucu silinen hatta geri dönüşüm kutusundanda silinen resimlerin ve diğer sizin için önemli dosyaların kurtulması mümkündür.

Hatta cep telefonundan, kameranızdan, flaş belleğinizden silinen dosyalarında kurtarılması mümkün.

Dosyaları yanlışlıkla silmek, bir bilgisayar kullanıcısının her zaman başına gelebilecek bir durumdur. Unutulmaması gereken şudur, bir dosya silindiğinde paniğe kapılmanıza gerek yok silinen bütün dosyaların geri kurtarılması mümkün ama bu işi yapacak kişiden kişiye değişir bu konuda yeterli bilgisi olmayan veya kulaktan dolma bilgilerle ben bu işi yaparım diyenlere kurtarma işini yaptırırsanız sonuç hüsran olabilir. Bu durumda silinen bilgilerin sizin için ne kadar değerli olduğu önemli, çekilen bi resim veya geri getirebileceğiniz dosyalarsa sorun olmaz ama bilgisayardaki belgelerin tamamını format sonucu sildiyseniz ve bu dosyalar sizin ve şirketiniz için çok değerliyse işte bu yazı o zaman sizin için bir faydası olacaktır.

Şimdi gelelim yanlışlıkla silinen dosyaların kurtarılmasındaki önemli noktalara.

1- Dosyayı yanlışlıkla sildiniz ve geri gelmesi gerekiyor, bunun için tabiki ilk önce bir programa ihtiyacınız var nette dolaşan onlarca bu işi yaptığını söyleyen program mevcut dikkat ederseniz bunların çoğu demo programlardır, yaptıkları dosyayı bulmak ama kurtarmak değildir veya demo çerçevesinde 1 ila 3 civarı dosyayı kurtarmanıza izin verir, bunun için size demo olmayan bir program lazım veya crack ı olan bi program

2- şimdi programınızda var ama buda yeterli değil bu programı kendi bilgisayarınıza kurmamanız gerekiyor gerçekten kesin sonuç isteniyorsa silindikten sonra o bilgisayara hiçbir şekilde veri girişi yapılmamalı, programı başka bir bilgisayara kurup harddiskinizide o bilgisayara takmalısınız.

3- Kurtaracağınız programın önemine göre bu durum değişmektedir çokta önemli değilse kendi bilgisayarınızdada bu işlemi yapabilirsiniz veya D – E – F – G – H sürücülerinizde bilgi silinmesi oldu bu durumdada başka bilgisayara takmanıza gerek yok. Buradaki dikkat edilecek husus siliniş diske hiçbir bilgi yüklememektir. Eğerki yüklerseniz bu yüklediğiniz program ve programlar sildiğiniz verinin üzerine yazılırsa o dosyayı kurtaramazsınız.

4- programınızın dosyayaya göre arama yapıyor olamasıda sizin için hem zaman hemde aradığınız belgeyi bulma konusunda fayda getirecekti. Örneğin JPEG-BMP-GİF resminiz silindi veya WORD-EXEL bu dosya uzantılarını sadece arayan programlar sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

5- Demo olmayan Programı kurduktan sonra dosya uzantısınıda seçip tarama yaptırırız bu tarama diskinizin büyüklüğüne ve doluluğuna göre uzun sürebilir.

6- Dosyaların taraması bittikten sonrada silinmiş dosyayı seçtikten sonra kurtarma işlemini yapabiliriz burada bir dikkat edilecek hususta kurtardığınız dosyayı aynı diske yazamazsınız farklı bir disk seçip oraya kurtarma işlemini yapmanız gerekmektedir.

Şimdi birde cep telefonunda silinen ve kameranın kartından silinen resim ve videoları kurtarmak var bu dosyaları telefondan ve kamera üzerinde silme işini yaptıysanız birçok kurtarma programları bu dosyaları kurtaramayacaktır. Bunun içinde farklı programlar vardır kurtarma garantiside çok yüksektir, tabii aynı dikkat edilecek konu buradada silinen resmin üzerine yeni resim çekmemek olacaktır diğerinin üzerine yazılan resim silinecektir ve beklide yıllar önce çektiğiniz bir resim gelirken birkaç gün önce çektiğiniz resim gelmeyecektir.

Şimdi birkaç program tavsiyesi yapalım kendi kullandığım 2 programı size önerebilirim.

Silinen resimleri kurtarma programları
Silinen Dosyaları kurtarma programları

1. program bilgisayarlar ve flaş diskler için RecoverMyFiles
2. program kamera ve telefonlar için Zero Assumption Recovery

Not: Her iki programda Kurtarma işini yapıyor 2. program kameradan ve telefondan silinenler için daha garanti sonuç veriyor. 1. ise Bilgisayardan silinenler için ideal programdır.
Silinen dosyalar artık sorun olmayacak.
bilgisayar, flaş diskden silinenleri kurtarma, hafıza kartından silinenleri kurtarma, harddisk, resimleri geri getirme, silinen dosyaları kurtarma, silinen resimleri kurtarma, silinenleri kurtarma, silinmiş resimleri kurtarma, silinmiş videoları kurtarma, telefondan silinen resimleri geri getirme, dosya kurtarma programı, silinen dosyaları kurtarma, silinen dosyalar nasıl kurtarılır, silinen dosyaları kurtarmak için, kameradan silinen resimleri kurtarma, kameradan silinen videoları kurtarma, flash diskten silinen resimleri kurtarma
farmasi aralık kataloğu 2018
Eitim ve gretim Eitim ve gretim