Hakkında Bilgi

Tam Ergenlik Nedir

Tam ergenlik:
15-18 yaş arası dönem olan tam ergenlik, gencin kendi kimliğini bulmaya ve bağımsızlık kazanmaya çalıştığı, fırtına ve gerilimin yoğun olduğu bir dönemdir.

Dönemin başından itibaren kızlarda yüz incelip vücut hatları son biçimini alırken, erkeklerde de yüz, erkeksi bir görünüm alır, bedensel gelişim hızlanır. Kendi kimliğine kavuşabilmek ve bağımsızlık kazanabilmek için önce anne ve babasının etkisinden kurtulmaya çalışır. Gencin gözünde ailesi değer kaybeder. Ailesi ile genç arasında, gencin arkadaşlık ilişkileri sebebiyle sorunlar oluşabilir. Yeterli anne baba desteği göremeyen gençlerin, olumsuz arkadaşlıklara yönelmesi mümkündür. Bir sporcuya, bir pop yıldızına, bir siyasal lidere hayran olmaları sık görülür. Kişinin cinsel konularda doğru olarak bilgilendirilmesi, bu konuların hayattaki önemi ve yerini gerçekçi olarak bilmesi, mutlu bir yuva kurmasında etkilidir.

tam ergenlik, tam ergenlik nedir, tam ergenlik ne demek, tam ergenlik neye denir, tam ergenlik ile ilgili bilgiler, tam ergenlik hakkında bilgi, tam ergenlik ne demektir, tam ergenlik anlamı, tam ergenlik özellikleri, tam ergenlik hakkında kısa bilgi
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim