Hakkında Bilgi

Tere Tohumunun Faydaları Nelerdir

Tere Tohumu Nedir
Turpgiller familyasından olan bitki, 20-25 santimetre boylarında, beyaz veya morumsu çiçekler açar. 1 yıllık ve otsu bitkilerdendir. Yabani olarak bulunmakla beraber kültürü de yapılmaktadır. Türlerinden biri olan su teresi beyaz çiçekli çok yıllık otsu bir bitkidir. Özel bir kokusu ve lezzeti olan bitki su kenarlarında yetişir.

Tere Tohumunun Faydaları Nelerdir
İştah açar, hazmı kolaylaştırır, bronşları temizler, öksürüğü söktürür, böbrekleri ve idrar yollarını temizler ve karaciğer hastalıklarına karşı faydalıdır. Grip ve soğuk algınlığının çabuk atlatılmasını sağlar. Cinsel istekleri kampılar. Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır. Kansızlığı önler, kanı temizler, kandaki şeker miktarını düşürüp sinirleri yatıştırılır. Vitamin eksiklerine karşı iştah açıcı olarak yol açar.
Şifalı Bitkiler, Tere Tohumu Hakkında Bilgiler, Tere Tohumu Nedir, Tere Tohumunun Sağlığa Faydaları, Tere Tohumunun Faydası, Tere Tohumunun Faydaları, Tere Tohumu Neye İyi Gelir, Tere Tohumunun Yararları, Hakkında Bilgiler, Hakkında Bilgi, Tere Tohumu nasıl kullanılır, Tere Tohumu yararı nedir, wwwşifa, Resim,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim