Hakkında Bilgi

Tütün Bitkisi

Tütün Bitkisi Hakkında: Tütün tarlarasına; koyun, keçi, inek, öküz, eşek, manda, tavşan gibi hayvanlar girmez, bu bitkiyi yemezler. Bunun kokusundan yılan bile tiksinir ve kaçar. Sigara dumanı ile dolu bir oda sinek ve sinek gibi uçucuların girmediğine dikkat ediniz.

Sigara tütünden yapılır. Tütün yapraklarında 9 kadar alkaloid tespit edilmiştir. En önemlisi Nikotin ve Nornikotindir.

Tütün en çok zehiri içinde bulunuduran bir bitkidir. Nikotin , eroin ve kokain gibi bağımlılık yapan uyuşturucu bir zehirdir. "Vücudu besleyen , geliştiren, genç ve güçlü tutan bütün kılcal damarları daraltır, tıkar bunun sonucu cilt incelir, kırışır , sararır ve erken ihtiyarlık belirtileri baş gösterir.

Katran tütün dumanı ile vücuda girer. Katran tanecikleri ise ihtiva ettiği , tahrip edici kimyevi maddeler vasıtası ile hücreleri öldürür, kokuşturur , ciğerlerin içini adeta bir bataklığa dönüştürür. Kansorejen kimyasal olduğundan kansere zemin hazırlar.

Katranın kansorejen kimyasal olduğunu ispatlamak için tavşan kulağında bir deney yapılıyor. Tavşan kulağı tıraş ediliyor, üç ay süre ile sigaranın katran maddesi sürülüyor. Üç ay sonra tavşanın kulağından parça alınıp inceleniyor. Mikroskopta kanserlenmiş hücreler görülüyor.

Tütün, Tütün Bitkisi, Tütün Bitkisi Hakkında, Tütün Bitkisi Nedir, Tütünün içinde bulunan zehirler, Tütünün Vücutta yaptığı sorunlar, Tütün Bitkisi Nerede,
Farmasi eylül kataloğu 2018 incele
Eitim ve gretim Eitim ve gretim