Hakkında Bilgi

Ürün İnovasyonu Nedir

Ürün İnovasyonu Nedir
Bir işletme tarafından pazara sunulan, elle tutulup gözle görülen nesneler ürün olarak adlandırılır. Bir işletmenin farklı, yeni, değişik bir ürün geliştirmesi ve bunu pazara sunması ürün inovasyonu yapması anlamına gelir. Ancak işletmelerin ürün inovasyonu yapmak için illa ki yeni bir ürün üretmeleri gerekmez. Zaten var olan ürünlerini daha iyi, daha kaliteli, daha üstün özelliklerde yapmak için değiştirir ve farklılaştırırlarsa da ürün inovasyonu yapmış olurlar.

Yukarıdaki örneklerde bahsettiğimiz, kumaş, domates tohumu ve yumurta birer üründür. Bunların, pazardaki diğer kumaşlardan, domates tohumlarından ve yumurtalardan farklı ve değişik olacak şekilde geliştirilip üretilmeleriyle yapılan da ürün inovasyonudur. Yani, buruşmayan kumaş, daha verimli ve hastalıklara dayanıklı domates tohumu ve çekici ambalajlarda satılan Omega 3’lü yumurtalar ayrı ayrı birer ürün inovasyonudur.

ürün inovasyonu, ürün inovasyonu nedir, ürün inovasyonu ne demek, ürün inovasyonu neye denir, ürün inovasyonu ile ilgili bilgiler, ürün inovasyonu hakkında bilgi, ürün inovasyonu ne demektir, ürün inovasyonu anlamı, ürün inovasyonu özellikleri, ürün inovasyonu hakkında kısa bilgi
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim