Hakkında Bilgi

Zatüre Belirtileri Nedir - Zatüre Belirtileri Hakkında Bilgiler

Zatüre Belirtileri Nedir - Zatüre Belirtileri Hakkında Bilgiler
39 dereceyi geçen ateş, öksürük, çoğu zaman pas renginde olan koyu kıvamlı balgam hastalığın başlıca belirtileridir. Hastalık bazen genç erişkinlerde şiddetli bir titremenin ardından ateş yükselmesiyle birlikte aniden başlayabilir.

Buna karşılık yaşlılarda son derece sinsi bir şekilde başlayabilir ve zatürre izlenimi vermeyebilir. Çok yaşlı hastalarda öksürük pek az olabilir, hiç balgam çıkmayabilir ve ateş de yükselmeyebilir. Ancak hasta yorgun görünür ya da bilinci bulanıklaşır. Vücut ısısı düşer ve şok tablosu ortaya çıkabilir.

Zatürre olan hastalar tipik olarak grimsi renktedir, kaygılı görünürler ve ateş genellikle 39 derecenin üzerindedir.

Zatürreye neden olan bakteriler, aynı zamanda kan ile tüm vücuda yayılarak bakteriyemi adı verilen tablo ve beyin zarında da menenjit gibi ciddi enfeksiyonlara neden olabilirler. Bu bakteriler zatürreye neden olduklarında, her 20 vakadan biri ölümle sonuçlanmaktadır. Aynı şekilde her 10 bakteriyemi vakasından 3’ü ölümle sonuçlanmaktadır.


Tıp Deyimler Sözlüğü, Zatüre Belirtileri Nedir, Zatüre Belirtileri Ne Demek, Zatüre Belirtileri Anlamı, Zatüre Belirtileri Hakkında Bilgi, Zatüre Belirtileri Özellikleri, Zatüre Belirtileri Nasıl, Zatürrenin Belirtileri Nelerdir, Zatüre,farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim